Jakie szkoły i profile wybierają gimnazjaliści?

Zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież kończąca w tym roku gimnazjum do 29 kwietnia uczestniczyła w elektronicznym naborze, w którym za pomocą Internetu... ››

Zakończył się pierwszy etap naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież kończąca w tym roku gimnazjum do 29 kwietnia uczestniczyła w elektronicznym naborze, w którym za pomocą Internetu wybiera szkoły i klasy, w których chce się uczyć dalej. Które szkoły i profile cieszą się największą popularnością?

 

Tegoroczni absolwenci gimnazjów biorąc udział w elektronicznym naborze mogli wybrać dowolną liczbę klas w maksymalnie trzech szkołach ponadgimnazjalnych. Jednocześnie musieli ustalić kolejność wybranych przez siebie klas.

 

Licea

Wśród liceów z terenu Radomska najwięcej osób wzięło udział w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego – 312. Nieco mniej osób – 293 – wybrało II LO. Pod względem „I preferencji”, czyli liczby kandydatów, ktorzy wybrali szkołę na pierwszym miejscu swojej listy preferencji, przoduje „Baczyński” – na pierwszym miejscu szkołę tę wybrało 157 osób, a I LO – 121 osób.


Najpopularniejszym profilem w I LO jest klasa europejsko-językowa (156 chętnych), w II LO – klasa matematyczno-językowa (148 chętnych). Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się natomiast: klasa biologiczno-chemiczna w I LO (101 chętnych) i klasa frankofońska w II LO (81 chętnych).


Spora ilość osób wzięła także udział w rekrutacji do III Liceum Ogólnokształcącego oraz do Liceum Profilowanego przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych.  III LO wybrało 221 osób, z czego 72 osoby zaznaczyły szkołę jako pierwszą na swojej liście. Najwięcej osób chce kształcić się w szkole o profilu mundurowym pożarniczym (158), najmniej – w klasie sportowej (23).


Liceum Profilowane w „Elektryku” wybrało 209 osób, z czego 40 – w pierwszej kolejności. Wszystkie te osoby chciałyby uczyć się w klasie o profilu Zarządzanie Informacją. Taki sam profil znajduje się także w Liceum Profilowanym przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Wybrało go 46 gimnazjalistów, z czego 7 – na pierwszym miejscu.


Liceum Profilowane znajduje się także w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska. Do klasy o profilu usługowo-gospodarczym nie było jednak żadnych chętnych.


Szkoły o profilu technicznym
Wśród radomszczańskich szkół szkolących techników największą popularnością cieszył się „Elektryk”, którego wybrało 190 gimnazjalistów, z czego 82 – w pierwszej kolejności. Najpopularniejszym wybieranym profilem w szkole był Technik Informatyk (154 osoby).

147 wzięło udział w rekrutacji do Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Ekonomicznych, z czego 53 osoby wybrały szkołę jako pierwszą. Najwięcej osób zdecydowało się na wybór Technikum Hotelarstwa (81), najmniej – Technikum Agrobiznesu (26).

Do Technikum Drzewnego przy Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska chętnych jest 136 uczniów (46 w pierwszej kolejności). Najwięcej osób chce kształcić się na technika logistyka (68), najmniej – na technika technologii drewna (19).

W rekrutacji do Technikum Mechaniczno-Budowlanego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 udział wzięło 108 osób (33 osoby wybrały szkołę jako pierwszą). Najwięcej uczniów chce kształcić się na technika mechanika (65), najmniej – na technika pojazdów samochodowych (57).Szkoły zawodowe
Wśród szkół zawodowych najwięcej osób (116) zapisało się do Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3 przy „Drzewniaku” i wybrało klasy wielozawodowe. 90 gimnazjalistów wybrało naukę w ZSZ przy „Mechaniku”. 63 osoby chcą kształcić się na mechanika pojazdów samochodowych, a tylko 17 na montera instalacji i urządzeń sanitarnych.  36 osoby zapisało się do ZSZ nr 1 przy „Elektryku” wybierając naukę na montera-elektronika, a 22 osoby -  do ZSZ nr 2 przy „Ekonomiku” wybierając naukę na sprzedawcę.

 

Kolejny etap rekrutacji czeka gimnazjalistów po otrzymaniu świadectwa. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 30 czerwca do godz. 13.00.

 

Szczegółowe informacje dotyczące statystyk rekrutacji znajdują się na stronie www.lodzkie.edu.com.pl w zakładce "Statystyki".

Więcej o:
gimnazjum szkoła średnia rekrutacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE