Jakie są rodzaje huśtawek ogrodowych?

Jakie są rodzaje huśtawek ogrodowych?

Letnie, słoneczne dni i długie ciepłe wieczory zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. Huśtawka ogrodowa to jedno z tych rozwiązań aranżacyjnych, które sprawiają, że czas spędzony w przydomowym ogrodzie staje się prawdziwą przyjemnością i chwilą błogiego relaksu. Wybierając huśtawkę, warto zwrócić uwagę na różne modele i ich właściwości, aby znaleźć opcję idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, przydatne akcesoria mogą jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania.

Metalowe, czy drewniane? Które wybrać?

Gdy pojawiły się pierwsze siedzenia bujane w typie huśtawki, na rynku najbardziej dostępnym modelem była tradycyjna huśtawka drewniana. Ten model, nadal dostępny w większości sklepów z akcesoriami lub wyposażeniem ogrodu, jest ponadczasowy i chętnie wybierany przez klientów, szczególnie sprawdzający się w ogrodach utrzymanych w tradycyjnej bądź rustykalnej aranżacji. Konstrukcja takiej huśtawki jest wykonana z drewna lub z bala, przy czym wariant z bala posiada masywne profile. W przypadku dużych huśtawek ważne jest, aby zapewnić odpowiedni metraż w ogrodzie. Dla domów i ogrodów w nowoczesnym stylu bardziej odpowiednia będzie huśtawka z metalu, o stalowej konstrukcji z cienkimi profilami, która daje wrażenie lekkości. Alternatywą jest nowoczesny bujany leżak z półokrągłymi profilami konstrukcji, który jest bardzo wygodny i zapewnia miejsce do komfortowego oparcia nóg. Huśtawka ogrodowa powinna być dobrana tak, aby współgrała z istniejącą lub planowaną aranżacją ogrodu.

Huśtawki ogrodowe z daszkiem i ich funkcjonalność

Słoneczne, upalne dni sprzyjają korzystaniu z przestrzeni poza domem, jednak nie zaleca się spędzania czasu na bezpośrednim słońcu w godzinach największego nasłonecznienia, czyli okołopołudniowych. W trosce o zdrowie swoje i najbliższych warto rozważyć wybór ogrodowej huśtawki z zadaszeniem. Takie zadaszenie nie zapewni ochrony przed ulewnymi deszczami, ale skutecznie osłoni przed nadmiernym słońcem czy przelotnym deszczem. Huśtawki ogrodowe z zadaszeniem stanowią więc praktyczne rozwiązanie umożliwiające cieszenie się czasem na świeżym powietrzu, nawet podczas największego upału.

Jakie dodatkowe akcesoria wybrać do huśtawek ogrodowych?

Przy wyborze huśtawki do ogrodu warto zwrócić uwagę na wygodne poduszki na oparcie i siedzisko, wykończone miękkim obiciem, które zwiększają komfort użytkowania. Szczególnie ważne jest to w przypadku huśtawek o konstrukcji stalowej i cienkich profilach, które nie zawsze układają się komfortowo przy ciele podczas dłuższego użytkowania. Długie letnie wieczory będą bardziej przyjemne, jeśli huśtawka ogrodowa będzie wyposażona w moskitierę. Niektóre modele huśtawek mają już moskitierę w swoim podstawowym wyposażeniu, co eliminuje potrzebę jej dodatkowego montażu. Dobrze dobrana huśtawka ogrodowa zapewni miłe chwile wytchnienia po intensywnym dniu. Szeroki asortyment dostępnych modeli pozwala na wybór huśtawki, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE