Jakie propozycje dla samorządów ma WFOŚiGW?

Z jakich programów i dofinansowań Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi mogą korzystać samorządy? O tym mówiono podczas zorganizowanego w radomszczańskim starostwie spotkania z prezesem oraz pracownikami WFOŚiGW. W spotkaniu uczestniczyła również poseł Anna Milczanowska.

- Mamy oferty na wszystkie zadania z zakresu ochrony środowiska, takie jak ochrona atmosfery, ochrona gospodarki wodnej, gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka odpadami a także edukacja ekologiczna. Przedstawiamy samorządowcom ofertę z nastawieniem na nasze cele priorytetowe. A są nimi gospodarka wodno-ściekowa oraz ochrona atmosfery, czyli zadania z zakresu budowy kanalizacji, oczyszczalni, przyłączy do kanalizacji i oczyszczalni przydomowych i oczywiście odnawialne źródła energii – wyliczał Wojciech Miedzianowski, prezes WFOŚiGW w Łodzi.

Wojciech Miedzianowski podkreślał, że powiat radomszczański znajduje się w czołówce samorządów, które efektywnie wykorzystują fundusze z programu „Czyste powietrze”. W okresie od października 2020 roku do końca 2021 roku złożono 266 takich wniosków.

- Samorządy z terenu naszego powiatu podejmują wiele działań proekologicznych. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje licznymi nowymi inwestycjami w tej dziedzinie – mówi starosta Beata Pokora.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko spotkanie wfośigw w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE