Jakie kosmetyki zawierają kolagen?

Jakie kosmetyki zawierają kolagen?

Kolagen to źródło młodości. Cudowny składnik budulcowy naszego organizmu. To niezbędna podstawa tkanki łącznej. Ma wpływ na całe nasze ciało. Odpowiada za jego szeroko pojęte nawilżenie, jędrność i elastyczność. Przyspiesza gojenie się ran. Czy na rynku znajdują się kosmetyki, które go zawierają? Odpowiadamy! Kolagen jest substancją, która wytwarzana jest przez nasz organizm. Po 25. roku życia jego produkcja jednak drastycznie spada. To wtedy możemy zauważyć pojawienie się pierwszych zmarszczek, stopniową utratę jędrności, zamiany zachodzące w naszym ciele. Nie jesteśmy jednak w tej walce na straconej pozycji. Możemy nadal inną drogą dostarczać kolagen naszemu organizmowi.

Kosmetyki – źródłem młodości 

Dziś wiele mówi się o kolagenie. Zawierają go kolejne kosmetyki, obiecując skuteczność. Ważne jednak jest, jaki kolagen został umieszczony w środku. Nie każdy będzie tak samo skuteczny. Najlepiej sprawdzi się rybi kolagen. Będzie lepszy od tego pozyskiwanego ze skór bydlęcych. Dlaczego? Chodzi o jego strukturę. Jest tak drobna, że może przenikać przez ludzkie tkanki i powierzchnię skóry, przedostając się do jej głębszych warstw. To wtedy możemy naprawdę zaobserwować jego korzystne działanie.

Jeśli chodzi o kosmetyki, które zawierają to puszyste złoto, możemy znaleźć je w naprawdę wielu ciekawych propozycjach. Poza wspomnianym szamponem, kolagen występuje też m.in. w balsamach do ciała – poprawiając nawilżenie naszej skóry i przyspieszając gojenie drobnych ran; peelingach – ścierając martwy naskórek i wpływając na ujędrnienie skóry; żelach do mycia – pozostawiając skórę gładką i czystą; kremach na dzień i na noc oraz w serum – odżywiając intensywnie cerę, niwelując zmarszczki, wpływa na jej elastyczność, jędrność, delikatną poprawę owalu. 

Pielęgnacja od wewnątrz 

Co ważne, pielęgnację naszego ciała możemy prowadzić nie tylko na jego zewnętrznej części, ale i od wewnętrznej. Rybi kolagen https://kolagen.pro/  dostępny jest bowiem także w wersji suplementów diety. Najpopularniejsza forma to tabletki oraz proszek. Specjaliści polecają jednak bardziej saszetki od pastylek. Wynika to ze składu preparatów. Kolagen ma puszystą strukturę. Trudno jest go zbić w twardą pastylkę. To praktycznie niemożliwe. Dlatego producenci stosują utwardzacze i stabilizatory. W przypadku wersji sproszkowanej, tych niechcianych dodatków nie znajdziemy.

Kolagen możemy wymieszać z ulubionym napojem. Może być to woda, ale równie dobrze sok. Nie będzie to miało wpływu na jego działanie. Bardzo ważne jest to, aby spożywać go regularnie. Wyrobienie codziennej rutyny picia eliksiru młodości codziennie rano np. po śniadaniu, będzie skutkowało szybkimi i zadowalającymi efektami. Po kilku tygodniach można dostrzec pierwsze zmiany w naszym organizmie. Mogą one dotyczyć zmniejszenia dolegliwości bólowych w stawach, ale także poprawę nawilżenia oraz elastyczności skóry. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE