Jakie filmy zobaczymy w kinie MDK w kwietniu?

W kwietniu, w kinie Miejskiego Domu Kultury, będzie można obejrzeć kilka znakomitych filmów. Jakie propozycje przygotowano dla kinomaniaków?

W kwietniu, w kinie Miejskiego Domu Kultury, będzie można obejrzeć kilka znakomitych filmów. Jakie propozycje przygotowano dla kinomaniaków?


MARTWE ZŁO
reż. Fede Alvarez. Horror

Remake horroru z 1981. Znajomi postanawiają wesprzeć Mię, która ma problem z alkoholem. Aby pomóc jej wytrzymać w trzeźwości wyjeżdżają na weekend do oddalonego od cywilizacji leśnego domku.
Źródło: www.stopklatka.pl

Bilety: 12 zł (grupowe), 14 zł (ulgowy), 16 zł (normalny)
Data: 19 - 23 kwietnia, godz. 20:00 i 22:00, 24 kwietnia godz. 20.00


INTRUZ reż. Andrew Niccol. Thriller, Sci-Fi

Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie. Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej - z czasem - Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego…

Źródło:www.filmweb.pl
Bilety:12 zł (grupowe), 14 zł (ulgowe), 16 zł (normalne)
Data: 19, 21- 24 kwietnia , godzina. 16:00, 18:00

UKŁAD ZAMKNIĘTY reż. Ryszard Bugajski.Thriller

Thriller reżysera "Przesłuchania" i scenarzystów "Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł" z popisową rolą Janusza Gajosa. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Źródło: www.filmweb.pl
Bilety: 12 zł (grupowe), 14 zł (ulgowe), 16 zł (normalne)
Data: 12 - 18 kwietnia godz. 18.00 i 20.00

BACZYŃSKI
reż. Kordian Piwowarski. Biograficzny

"Baczyński" ma wiele warstw. Z jednej strony to opowieść o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, by się spełnić i tworzyć. Z drugiej - o bezsensie wojny i sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Podróż przez ostatnie lata życia wielkiego poety zamyka klamrą współczesne wydarzenie - slam poetycki zorganizowany w 2011 roku, w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Baczyńskiego. Narrację filmu budują wiersze poety, relacje świadków wydarzeń sprzed lat, którzy znali go osobiście, oraz wypowiedzi młodych ludzi zafascynowanych jego twórczością. To film poetycko-biograficzny, który wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych.

Źródło:www.filmweb.pl
Bilety: 10 zł (grupowe), 12 zł (ulgowe), 14 zł (normalne)
Data: 5 - 11 kwietnia godz.20:15, 6 kwietnia godz. 20:00,21:30, 9 kwietnia godz> 8:00, 20:15, 18 kwietnia godz. 8:00, 10:00

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - ŻYŁA SOBIE BABA
reż. Andriej Smirnow. Dramat

"Żyła sobie baba" to epicki film o historii Rosji. Spotykamy się w nim z niespotykaną bezwzględnością i bestialstwem rewolucjonistów używających sobie na "babie". Gwałt nie zna granic, nie ma granic cierpienie. Ubrany w tajemnicę film ukazuje klatka po klatce pasmo krwawych przeżyć. Zło w filmie nie ma końca, skacze bohaterom do gardła nie pozostawiając żadnych złudzeń. Lata 1909–1921 - rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę ojczyźnianą. Film opowiada historię "Baby", zupełnie przeciętnej, wiejskiej dziewczyny. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii. Poprzez Babę i jej zmagania poznajemy również skomplikowane relacje międzyludzkie panujące w wiosce, niepisane reguły, które definiują tę społeczność. Naczelną zasadą nie jest przyzwoitość, lecz ślepe posłuszeństwo tradycji i nie wybieganie przed szereg. A Baba łamie regułę za regułą. Nie jest to wynikiem jej złej woli, raczej tej nieporadności czy naiwności."

Źródło:www.stopklatka.pl
Bilety: 5 zł
Data: 5 kwietnia godz. 17.00

WARSZAWA 1935 - 3D reż. Tomasz Gomoła. Animacja, krótkometrażowy

"Warszawa 1935" to realizowany od niemal czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film przeniesie nas na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Merytoryczną podstawą dla rekonstrukcji cyfrowej były fotografie dostępne między innymi w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło: www.filmweb.pl
Bilety: 5 zł
Data: 3, 7, 8, 10,11 kwietnia godz. 19.45

MIŁOŚĆ reż. Sławomir Fabicki. Dramat obyczajowy

Marcin Dorociński oraz wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska (najlepsza aktorka MFF w Salonikach) w poruszającej opowieści autorstwa Sławomira Fabickiego ("Z odzysku"), której pierwsze pokazy wzbudziły wielki entuzjazm widzów i krytyki. "Miłość" to historia kobiety uwikłanej w trudną relację, której konsekwencje wystawią jej szczęśliwe małżeństwo na długotrwałą próbę. W życie dwójki trzydziestolatków wkracza ktoś, kto sprawi, że będą musieli na nowo określić, czym jest dla nich wzajemne uczucie. Początkowo ufni i otwarci, potem zagubieni i coraz bardziej oddalający się od siebie bohaterowie zmuszeni są postawić sobie niezwykle ważne pytania. Czy chcą się wszystkim dzielić i czy wszystko powinni wiedzieć? Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo "kochać"? "Miłość" to film zainspirowany prawdziwą historią.

Źródło: www.filmweb.pl
Bilety: 12 zł (grupowy), 14 zł (ulgowy), 16 zł (normalny)
Data: 3-4 kwietnia godz. 20:15

OZ: WIELKI I POTĘŻNY - 3D DUBBING reż. Sam Raimi. Przygodowy, fantasy

Gdy Oscar Diggs, drugorzędny cyrkowy magik o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze wiedźmy. Theodora, Evanora i Glinda nie wierzą w to, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują. Oscar z wielką niechęcią musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, nie tylko zamienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.

Źródło:www.stopklatka.pl
Bilety: 14 zł (grupowy), 16 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)
Data: 2-11 kwietnia godz. 17.30, 9 kwietnia godz. 10:00

Więcej o:
mdk kino kino mdk miejski dom kultury
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE