Jakie drogi wojewódzkie w pow. radomszczańskim będą przebudowane?

Jakie drogi wojewódzkie w pow. radomszczańskim będą przebudowane?

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych na terenie powiatu radomszczańskiego. Poinformował o nich dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi – Mirosław Kukliński.

W tegorocznych planach Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi jest zaprojektowanie i budowa chodnika (500 metrów) w Gidlach. Zadanie to będzie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus”.

- Wartość zadania to 500 tys. złotych, a koniec robót planowany jest do 30 września 2020 roku. W drugiej połowie czerwca podpisano umowę z wykonawcą tej inwestycji – wyjaśnia Mirosław Kukliński.

Kolejną, planowaną inwestycją jest rozbudowa Drogi Wojewódzkiej 784 na odcinku Stanisławice – Pławno. Prace rozpoczną się pod koniec 2021 roku i obejmą 2,7 km drogi.

- W ramach zadania powstanie m.in. ścieżka rowerowa z dopuszczeniem do ruchu pieszych oraz nowy most na Mękwie. W ubiegłym roku przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszkańcami, dzięki czemu usprawniono proces tworzenia dokumentacji, uwzględniając ich uwagi i propozycje. Aktualnie trwają przygotowania do złożenia wniosku o pozyskanie decyzji środowiskowej – mówi Mirosław Kukliński.

Szacunkowa wartość zadania to ponad 13 mln złotych.

Czytaj też: Droga Młynek – Żytno oddana do użytku. Kosztowała blisko 40 mln złotych!

Więcej o:
powiat radomszczański drogi wojewódzkie przebudowa inwestycje zarząd dróg wojewódzkich w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE