Jakie dodatkowe usługi może świadczyć biuro rachunkowe?

Jakie dodatkowe usługi może świadczyć biuro rachunkowe?

Wsparcie biura rachunkowego polega zwykle na prowadzeniu ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującym planem kont, a także na świadczeniu usług związanych z obsługą kadrową przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, że niektóre biura wychodzą poza zakres tych specjalizacji, oferując szerokie wsparcie w wielu innych obszarach działalności klienta.

Jak działają biura rachunkowe? 

Dawniej biuro rachunkowe kojarzyło się (całkiem słusznie) z podmiotem, który zatrudniał pewną liczbę księgowych, zajmujących się rejestracją zdarzeń gospodarczych mających miejsce w obszarach działalności firm klienckich. Co do zasady, większość biur działa tak do dziś. Różnica polega na tym, że dzięki nowoczesnym technologiom współpracujący z nimi klient może m.in. skorzystać z: 

● porad udzielanych w czasie rzeczywistym (wideorozmowa), 

● możliwości, jakie daje obieg dokumentów w wersji cyfrowej, 

● elektronicznego dostępu do całej dokumentacji. 

Jakie usługi dodatkowe mogą świadczyć biura rachunkowe? 

Przyspieszająca cyfryzacja to niejedyny atut nowoczesnych biur rachunkowych. Niektóre z nich działają również w całkowicie nowych dla siebie obszarach, dzięki czemu klient może korzystać z rozwiązań, które dotychczas były utożsamiane z zupełnie inną przestrzenią gospodarczą. Powiązanie z ich z biurem rachunkowym to pewność, że będą one realizowane w sposób profesjonalny oraz rzetelny i co najważniejsze - dla dobra klienta. O jakich zatem usługach mowa? W jakich płaszczyznach może świadczyć swoje usługi biuro rachunkowe? 

1. Leasing — jest to bardzo popularna metoda finansowania części inwestycji w przedsiębiorstwie. Dzięki niej klient może rozwijać swoją firmę przy jednoczesnym ograniczeniu obciążeń finansowych i poprawie rentowności.

2. Kredyty firmowe — wsparcie oraz doradztwo w zakresie pozyskiwania dodatkowych środków na bieżącą i inwestycyjną działalność firmy wymaga wiedzy, ale też dbałości o interesy klienta. Dzięki wsparciu biura można uzyskać dostęp do nisko oprocentowanych środków, dzięki którym przedsiębiorstwo szybciej się rozwinie. 

3. Ubezpieczenia — jest to przestrzeń, która często decyduje o "być, albo nie być" firmy. Dlatego oferta ubezpieczeniowa skrojona dla przedsiębiorcy powinna być tak dobrana, aby jego interesy były w niej całkowicie zabezpieczone (podobnie zresztą jak majątek przedsiębiorstwa). 

U kogo szukać rzetelnego wsparcia w leasingu, kredytach oraz ubezpieczeniach? 

Jednym z podmiotów, który prężnie rozwija się w tych obszarach, jest https://www.pitcom.pl/lokalizacja/oddzialy-warszawa/biuro-rachunkowe-wola/. Dzięki niemu przedsiębiorca może liczyć na kompleksowe wsparcie zarówno w kwestiach związanych z rejestracją zdarzeń gospodarczych, jak i ww. usługach.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE