Jakie dodatki warto kupić do współczesnego mieszkania?

Jakie dodatki warto kupić do współczesnego mieszkania?

O klimacie panującym w każdym wnętrzu decydują dodatki. To one nadają mu niepowtarzalny charakter. We współczesnym wydaniu nie może ich być za dużo, aby nie wprowadzały chaosu i nie ograniczały przestrzeni. Stawia się przede wszystkim na rzeczy funkcjonalne, rezygnując z przyciągających kurz bibelotów.

Wazony dekoracyjne atrakcyjnym dodatkiem do domu

Wazony dekoracyjne oprócz tego, że zdobią wnętrze, pełnią rolę użytkową. Są naczyniami do kwiatów, które niezmiennie od lat przynajmniej okazjonalnie trafiają do większości domów. Odpowiednio dobrane wazony mogą być jedynymi ozdobami salonu, na których będzie się skupiała uwaga gości. W zależności od stylu mieszkania do wyboru są nowoczesne wazony dekoracyjne w nietypowych kształtach o zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Mogą być wykonane z porcelany, ceramiki lub szkła.

Ożywiający akcent do nowoczesnych czarno-białych wnętrz mogą wprowadzić wazony wielokolorowe z motywami kwiatowymi.
Ostatnio bardzo popularne stały się te w spłaszczonej formie, które można umieścić nawet na wąskiej półce.

W pokojach młodzieżowych modne są również wazony płaskie z motywem sowy. Całe bogactwo wzorów i faktur sprawia, że bez względu na styl mieszkania, każdy może dopasować taki wazon, który najlepiej sprawdzi się w danej aranżacji. Przykładowo w stylu glamour mile widziane będą wazony ze złotymi zdobieniami, a w stylu nowoczesnym te, zawierające geometryczne wzory.

Wazony szklane uniwersalnym uzupełnieniem każdego wnętrza

Najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym dodatkiem są znane od lat i pasujące do każdego wnętrza wazony szklane. Mogą powstawać z różnego szkła, zarówno przezroczystego, jak i matowego, czy kolorowego. Czasami mają gładką fakturę, innym razem chropowatą. Odznaczają się też rozmaitymi kształtami. Niektóre mają ścianki proste i gładkie, inne rozchylone w kształcie falbanki. Fason nadaje im też kształt denka, które może być okrągłe, kwadratowe, prostokątne lub mieć zupełnie inny fantazyjny kształt.

W nowoczesnych aranżacjach szczególną popularnością cieszą się minimalistyczne gładkie wazony szklane z transparentnego szkła. Modne są te o prostych szerokich szyjkach, przeznaczonych na duże bukiety, jak i w kształcie kuli. Chętnie wybierane są także filigranowe flakoniki na pojedyncze kwiaty. Tego typu wazony szklane są szczególnie lubiane przez minimalistów. Czasami jednak osoby lubiące wprowadzić do wnętrza nieco awangardy wolą postawić na przezroczyste szkło o fantazyjnym kształcie. Niezależnie od fasonu wazony ze szkła pasują do każdych kwiatów, pokazując całe ich piękno.

Przy wyborze ozdobnych dodatków do mieszkania warto kupić wazony dekoracyjne w różnych rozmiarach. Ten popularny od lat dodatek użytkowy sprawdzi się w każdym domu, a odpowiednio dobrany może być jego prawdziwą ozdobą. Obecnie wybór wazonów jest tak duży, że można przebierać w fasonach, kolorach i wzorach. Wazon to również znakomity pomysł na prezent dla osób, które urządzają nowe mieszkanie. Jeśli jednak nie wiadomo, w jakim stylu będzie zaaranżowane, najlepiej postawić na wazon szklany, który sprawdzi się zawsze i wszędzie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE