Jaki wózek golfowy sprawdzi się na polu?

Jaki wózek golfowy sprawdzi się na polu? Fot. Obraz moritz320 z Pixabay

Wózek golfowy ma kilka wersji: elektryczny lub ręczny (a ten może być 2, 3 lub 4 kołowy). Zadowolenie z wózka zależeć będzie od tego jak spełni on oczekiwania zawodnika. Potrzeby są zależne od wieku, kondycji, liczby kijów używanych przez golfistę. Jeżeli masz już torbę golfową, ważne jest, aby jej konstrukcja pasowała do systemu mocowania na wózku.

Jaki wózek golfowy wybrać dla juniora?

Przede wszystkim wózek golfowy musi być lekki. Do juniorów zaliczany jest gracz w wieku kilku lat. Musi on podołać ciężarowi wózka wraz z torbą typu pencil, halfsetem kijów oraz zestawem akcesoriów, prowiantu i odzieży na zmianę. W tym zastosowaniu doskonale sprawdzi się lekki, dwukołowy wózek golfowy. Istotne jest, aby miał on w szerokim zakresie regulowaną długość i wysokość rączki. Dzięki temu będzie mógł rosnąć wraz z zawodnikiem.

Wózek golfowy dla seniora? Najprawdopodobniej elektryczny!

Wózek golfowy o napędzie elektrycznym może sprawić, że golfista mający problemy w poruszaniem się, znów zacznie cieszyć się golfem. Taki wózek ma funkcję hamowania, która sprawia, że nie trzeba używać dodatkowej siły, aby zapobiec jego staczaniu się z pochyłości. Jest on sterowany pilotem. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przejechał określoną odległość. Wiele modeli ma miejsce na składane krzesełko, na którym senior może spocząć oczekując na swoją kolejkę.

Ilu kołowy wózek golfowy jest najlepszy?

Im więcej kółek ma wózek golfowy, tym jest stabilniejszy. Wraz z złożonością konstrukcji rośnie jej waga. Cała gama modeli ma obrotowe kółko przednie, które pozwala na łatwe manewrowanie pojazdem. W wózkach 3 i 4 kołowych niezbędnym wyposażeniem jest hamulec postojowy.

Jak przewieźć wózek golfowy?

Wózek golfowy można wypożyczyć w klubie. Jeżeli będziesz używać swojego, to warto sprawdzić, ile miejsca zajmuje on w stanie złożonym. Jest to istotne szczególnie jeśli jeździsz samochodem z małym bagażnikiem. Liczne konstrukcje są zoptymalizowane pod tym kątem i mają np. zdejmowane koła oraz pokrowiec transportowy chroniący przed zabrudzeniem. Sprawdź również czy wózek golfowy łatwo się składa i rozkłada.

Sklep golfowy Bogigolf oferuje pełną gamę wózków zarówno elektrycznych jak i manualnych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE