Jak zarejestrować auto?

Jak zarejestrować auto? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W związku z nieścisłymi lub nieprawdziwymi opiniami, które ostatnio pojawiły się w odniesieniu do systemu obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Radomsku urzędnicy informują że "numerkowy system obsługi interesantów" jest wzorowany na systemach (także elektronicznych) funkcjonujących w wielu podobnych urzędach w całej Polsce.

Zgodnie z wyznaczoną zasadą, od godz. 7.30 "bilety" wyznaczające godzinę złożenia dokumentów i numer pokoju, do którego należy się zgłosić wydawane są w Biurze Obsługi Klienta na parterze budynku starostwa. Po godzinie 8.00 bilety te wydawane będą w pokoju 102. Istniejący system nie tworzy kolejek, ale je eliminuje – aby się o tym przekonać trzeba po prostu odwiedzić starostwo. Teoretycznie może się oczywiście zdarzyć dzień, w którym np. 60 obywateli przybędzie do starostwa o godz. 7.30 rano by zarejestrować swe pojazdy - wtedy może się okazać, że w danym dniu nie dla wszystkich starczy "biletów" i będą musieli zostać obsłużeni w następnych dniach.

Warto dodać, że można telefonicznie (nr tel. 44 685 89 19, 44 68589 20, 44 68589 21) lub przez internet (komunikacja@radomszczanski.pl) umówić termin rejestracji pojazdu a także dowiedzieć się, jakie dokumenty trzeba przygotować, aby bez problemu załatwić sprawę. Dokumentację można także złożyć w Biurze Obsługi Klienta starostwa – w takiej sytuacji urzędnik z wydziału komunikacji telefonicznie powiadomi o załatwionej sprawie i poda termin odbioru dokumentów.

W wydziale komunikacji miesięcznie wydawanych jest około 1250 dowodów rejestracyjnych  pojazdów, a średnio w zespole ds. rejestracji pojazdów obsługiwanych jest około 200 osób (rejestracja wyrejestrowywanie, adnotacje, zwrot zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, zaświadczenia oraz inne sprawy). 

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Po ukazaniu się artykułu na naszym profilu na Facebooku rozgorzała dyskusja o systemie pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w radomszczańskim starostwie.  W związku z licznymi komentarzami otrzymaliśmy oświadczenie z urzędu w przedmiotowej sprawie:

W związku z komentarzami, które pojawiają się pod udostępnionym materiałem, prosimy osoby niezadowolone z jakości usług oferowanych przez Starostwo Powiatowe o kontakt mailowy. Państwa uwagi zawierające informacje m.in.: termin wizyty, opis problemu prosimy przesyłać na adres opinie@radomszczanski.pl. Postaramy się wyjaśnić sprawę. Na anonimowe maile nie odpowiadamy. Jednocześnie informujemy, że od 25 kwietnia 2018 r. zmienił się system, który ma usprawnić obsługę w wydziale komunikacji. Od godz. 7:30 "bilety" wyznaczające godzinę złożenia dokumentów i numer pokoju, można otrzymać w Biurze Obsługi Klienta na parterze budynku starostwa. Po godzinie 8.00 bilety te wydawane są w pokoju 102. Warto dodać, że można umówić termin rejestracji pojazdu telefonicznie (nr tel. 44 685 89 19, 44 68589 20, 44 68589 21) lub przez internet (komunikacja@radomszczanski.pl). Dokumentację można także złożyć w Biurze Obsługi Klienta starostwa – w takiej sytuacji urzędnik z wydziału komunikacji telefonicznie powiadomi o załatwionej sprawie i poda termin odbioru dokumentów.

Z poważaniem, Referat ds. Komunikacji Społecznej, Medialnej i Promocji Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
rejestracja auta wydział komunikacji starostwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE