Jak zaplanować urlop we Władysławowie?

Jak zaplanować urlop we Władysławowie?

Chociaż wiele biur turystycznych kusi ofertami wakacji poza granicami kraju to, jak co roku, wielu Polaków wybierze wypoczynek nad Bałtykiem. Synoptycy zapowiadają ciepłe lato, jest więc bardziej niż pewne, że nadbałtyckie plaże zapełnią się turystami. Jednym z najpopularniejszych miast nad polskim morzem jest Władysławowo. Szacuje się, że co roku przyjeżdża tu nawet 300 tysięcy wczasowiczów. Jak więc zaplanować urlop, tak aby móc się w pełni nim cieszyć?

Dojazd

Pierwszą sprawą, którą trzeba będzie rozważyć, jest dojazd. Władysławowo jest dobrze skomunikowane z resztą kraju. W sezonie turystycznym kursują tu zarówno pociągi, jak i autobusy łączące miasto z innymi województwami. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na skorzystanie z transportu publicznego poważnie ograniczamy swoją mobilność na miejscu. Jeśli więc decydujemy się na zwiedzanie, lepiej przyjechać tu własnym samochodem. Oczywiście, można korzystać z połączeń regionalnych, ale w szczycie sezonu mogą być one zatłoczone. Pociągi kursujące na Hel często wypełnione są turystami po brzegi. Z drugiej strony, podróżowanie własnym autem zmusi nas do ponoszenia dodatkowych opłat za parkingi. Często również znalezienie wolnego miejsca, gdzie będziemy mogli legalnie pozostawić samochód, może być poważnie utrudnione.

Rodzaj noclegu

Ze względu na popularność Władysławowa i wielkość samego miasta, możemy wybierać spośród wielu ofert noclegowych. Znajdują się tu położone blisko plaży luksusowe hotele oraz pokoje do wynajęcia. Jeśli podróżujemy większą grupą, warto pomyśleć, czy apartamenty Władysławowo nie są najlepszym wyborem. Za znaczniej niższą cenę (w porównaniu do hotelu) otrzymujemy sporo przestrzeni. Tego rodzaju miejsca noclegowe stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne. Oferty wynajmu apartamentów we Władysławowie znajdziemy zarówno w popularnych serwisach turystycznych, jak i działach ogłoszeń prasy tradycyjnej.

Lokalizacja i termin urlopu

Warto pamiętać również o lokalizacji naszego hotelu czy apartamentu. Jeśli chcemy większość urlopu spędzić na plaży, nie powinniśmy szukać noclegów na południu miasta (odległość od plaży wynosić może nawet dwa kilometry). Jeśli zaś poszukujemy ciszy i spokoju lepiej zrezygnować z głośnego i zatłoczonego Cetniewa. Odrębna kwestia to okres naszego urlopu. Nie da się ukryć, że lipiec i sierpień to miesiące, które są najchętniej wybierane przez turystów, zaś pogodą jesienią nie zachęca do plażowania. Kompromisem może okazać się początek września (temperatury powinny być dość wysokie, a wczasowiczów znacznie mniej).

Zwiedzanie

W samym Władysławowie nie zachowało się zbyt wiele starych zabytków. Warto odwiedzić tzw. Hallerówkę, czyli drewniany dom, który należał niegdyś do generała Józefa Hallera. Wielu turystów wybiera się również do słynnej latarni morskiej na Rozewiu, którą legendy wiążą z osobą Stefana Żeromskiego. Warto zobaczyć także zamek w Krokowej i gotycki kościół w Pucku. Część turystów decyduje się również na podróż do Trójmiasta (statki-muzea w Gdyni, molo w Sopocie czy Stare Miasto w Gdańsku) lub na wycieczkę przez Mierzeję Helską (fokarium na Helu). Z całą pewnością urlop we Władysławowie, jeśli tylko dobrze zaplanowany, dostarczy nam wielu niezapomnianych wspomnień.

Apartamenty we Władysławowie znajdziesz na stronie BlueApart.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE