Jak zabezpieczyć mieszkanie na wynajem przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć mieszkanie na wynajem przed włamaniem?

Mieszkanie, które planujemy wynająć, wymaga trochę lepszych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. W końcu jest to miejsce, w którym sami za często nie bywamy. Mieszkanie bez gospodarza jest łakomym kąskiem dla złodziei. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie ludzie są anonimowi, włamania są poważnym problemem. Tutaj znajdziesz kilka porad, które pomogą ci zabezpieczyć mieszkanie na wynajem przed włamaniem.

Zamontuj alarm

Pierwszą rzeczą, w którą warto zainwestować, jest zamontowanie alarmu. Jest to jedna z lepszych metod na zabezpieczenie mieszkania i poinformowanie innych osób o wtargnięciu intruza do waszego mieszkania. Postaraj się o zamontowanie czujników ruchu przy drzwiach i oknach mieszkania.

Monitoring

Wiele osiedli, zwłaszcza tych nowoczesnych posiada monitoring i ochronę lub należy do grodzonych osiedl. Inwestorzy kładą duży nacisk na bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. Fundusz Mieszkań dla Rozwoju w Krakowie, w ramach którego buduje się osiedla z mieszkaniami przeznaczonymi tylko do wynajmu, dokłada wszelkich starań, by miejsca te były odpowiednio zabezpieczone.

Monitoring skupiony jest na częściach wspólnych, takich jak wejścia do klatek, czy garaże osiedlowe. Jeżeli posiadamy odpowiednie warunki, to możemy też zastanowić się nad monitoringiem w naszym mieszkaniu na wynajem. Wystarczy tylko kamera skierowana na drzwi wejściowe, by nie odstraszać potencjalnych wynajmujących. Kamera ta powinna również być łatwa w usunięciu na życzenie przyszłego najemcy mieszkania. Materiał wideo jest bardzo dobrym dowodem, który może pomóc w odnalezieniu włamywaczy.

Porozmawiaj z sąsiadami

Nic bardziej nie odstrasza złodziei, niż wzrok innych osób. Włamywacze zawsze starają się uniknąć spotkania z potencjalnymi świadkami ich przestępstw. Dlatego, jeżeli mamy puste mieszkanie na wynajem, to powinniśmy porozmawiać z naszymi sąsiadami. Wystarczy ich poinformować, że mieszkanie czeka na wynajem, więc obecnie stoi puste. Sąsiedzi zwrócą większą uwagę, gdy przy drzwiach wejściowych będzie pojawiał się ktoś obcy.

Drzwi antywłamaniowe

Porządne drzwi antywłamaniowe mogą skutecznie zniechęcić włamywaczy przed jakąkolwiek próbą wtargnięcia do mieszkania. Dla złodziei ważny jest czas włamania do mieszkania. Im dłużej im to zajmie, tym większe szanse na zostanie wykrytym. Dlatego trudne do sforsowania drzwi są dobrym rozwiązaniem. W mieszkaniach znajdujących się w blokach często można spotkać się z podwójnymi drzwiami. To również jest pomysł warty rozważenia. Dwie pary drzwi, to dwa razy dłuższy czas potrzebny na ich pokonanie.

Zabezpiecz okna

Jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze, to powinieneś pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu okien. Do sforsowania mieszkań nisko położonych wystarczy drabina i młotek. Dlatego warto zamontować kraty w oknach lub rolety antywłamaniowe. Dobrym rozwiązaniem są również okna antywłamaniowe.

Podsumowanie

Jak widać istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie przed włamaniem mieszkania na wynajem. Zastosowanie chociaż części z nich na pewnością zniechęci złodziei od próby włamania lub całkowicie im ją uniemożliwi.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE