Jak wygląda osuszanie budynków po zalaniu?

Jak wygląda osuszanie budynków po zalaniu? Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Osuszanie budynków po zalaniu nie jest tematem, który budzi szczególne zainteresowanie - oczywiście do momentu, gdy nie nastąpi konieczność takiego osuszania. Przyczyn problemu może być wiele: od awarii instalacji po zdarzenia powodziowe. Obecnie osuszanie po zalaniu może zostać przeprowadzone znacznie skuteczniej niż jeszcze kilkanaście - kilkadziesiąt lat temu. Dostępne urządzenia i rozwiązania zdecydowanie ułatwiają sprawę. Na czym dokładnie polega ten proces? Ile trwa osuszanie mieszkania? 1. Osuszanie mieszkania - na jakich poziomach się odbywa? 2. Osuszanie po zalaniu - etapy 3. Ile trwa osuszanie?

Skuteczny proces osuszania wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu - więcej na ten temat dowiesz się na osuszaniebudynkow.pl. Jeżeli chodzi o osuszanie budynków łódzkie umożliwia dotarcie do specjalistów gwarantujących profesjonalizm działania.

Osuszanie mieszkania - na jakich poziomach się odbywa?

Najczęściej zadawane pytania w temacie osuszania budynków często dotyczą skali działania. Okazuje się, że profesjonalne osuszanie budynków może mieć różny zakres. Poniżej znajduje się kilka obszarów działania.

  • Osuszanie całych kondygnacji

To najczęstsza odpowiedź na pytanie "Zalane mieszkanie przez sąsiada co robić?". Największe szkody dotyczą sytuacji, gdy osuszane pomieszczenie znajduje się poniżej poddasza, chyba, że powodem zalania jest mocno uszkodzony dach.

  • Osuszanie pomieszczeń

Następujące po zalaniu osuszanie pomieszczeń dotyczy przeważnie powodzi i lokalnych podtopień. Wówczas woda dociera głównie do piwnic i garaży.

  • Osuszanie ścian i ich warstw

Najczęściej do zalania budynku na poziomie głębszym niż powierzchnia dochodzi wskutek awarii instalacji ukrytych w murach.

  • Osuszanie posadzki i podłogi

Tutaj także może dojść do głębszych zawilgoceń, zwłaszcza gdy sytuacja jest spowodowana awarią ogrzewania podłogowego.

Osuszanie po zalaniu - etapy

Jak osuszyć zalane mieszkanie? Pierwszym krokiem, by umożliwić skuteczne osuszanie, jest zadbanie o bezpieczeństwo prac. Oznacza to, że zanim profesjonaliści przystąpią do działania, powinni odłączyć wszystkie instalacje, usunąć zgromadzoną wodę, a następnie przeprowadzić niezbędne pomiary wilgotności. Dopiero na tej podstawie można zaplanować dalsze kroki.

W zależności od sytuacji można zdecydować się na osuszanie kondensacyjne, którego działanie przypomina mechanizm klimatyzacji, lub osuszanie adsorbcyjne - realizowane przy użyciu materiału pochłaniającego. Wydajność, jaką cechują się osuszacze powietrza, przekładają się na efekt końcowy.

Ile trwa osuszanie?

Osuszanie zwykle trwa od 1 do 3 tygodni - wszystko zależy od stopnia szkód i ich powodu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE