Jak wybrać porządną deskę sup na lata. Kryteria doboru

Jak wybrać porządną deskę sup na lata. Kryteria doboru

Coraz większą popularnością wśród Polaków ceniących aktywność ruchową cieszy się deska do pływania SUP, czyli stand up paddleboard. Jest to specjalna deska, na której pływa się, stojąc. Ma ona charakterystyczny kształt, a także wyjątkowe właściwości, które sprawiają, że można wykorzystywać ją do pływania zarówno po spokojnych wodach, jak i wtedy, kiedy fale są naprawdę duże. Wybór desek w sklepach jest obecnie bardzo duży, co sprawia, że wiele osób może mieć niemały problem z wyborem tej odpowiedniej. Na uwagę zasługują z pewnością deski SUP Zray. Pojawia się pytanie, na co zwrócić uwagę, aby kupić deskę, która posłuży nam naprawdę długo.

Na deskę jakiej konstrukcji postawić?

Planując zakup deski SUP, warto pamiętać, że dostępne są modele różniące się konstrukcją. Wyróżnia się deski:

-pneumatyczne;
-sztywne.

Te pierwsze – określane również mianem dmuchanych – są niezwykle proste w transporcie. Wystarczy spuścić z nich powietrze, aby zmieścić je w każdym aucie. Poleca się je jednak głównie osobom mającym już pewne umiejętności i doświadczenie. Są bowiem mniej stabilne, łatwiej znosi je prąd, są też wolniejsze.

Sterowanie nimi nastręcza więcej trudności. Z kolei deski sztywnej nie można złożyć, co oznacza, że jej transport samochodem osobowym może być bardzo trudny. Kiedy jednak dojedziemy na miejsce, nie musimy martwić się pompowaniem deski. Od razu można przystąpić do pływania. Ich atutem jest wysoka stabilność nawet wtedy, kiedy woda silnie faluje. Są mniej podatne na znoszenie, co także uważane jest za dużą zaletę.

Deski SUP Zray – jaki typ deski wybrać?

Jeśli chodzi o deski SUP Zray i nie tylko, to do wyboru są modele różnego typu. Postawić można na deskę:

-Allround;
-Surf;
-Race;
-Toruring.

Ta pierwsza jest najbardziej uniwersalna. Jej cechą charakterystyczną są zaokrąglone końce. Jest to deska krótka. Deski Surf są najkrótsze. Ich końce są najbardziej zaokrąglone. Ten rodzaj desek poleca się doświadczonym użytkownikom, przed którymi ten nowy sport nie ma już żadnych tajemnic. Deski Race są naprawdę długie – przekraczają trzysta osiemdziesiąt centymetrów. Ich przód jest lekko zaokrąglony.

Modele Toruring mają średnią smukłość. Wybierając deskę, warto pamiętać, że cechą, której nie można pominąć, jest szerokość. Dla początkujących najbardziej odpowiednie są deski o minimalnej szerokości. UWAGA: im więcej ważymy, tym na większy model należy postawić.

Jak dopasować deskę SUP do wagi?

Wybierając deskę SUP, należy pamiętać, że musi ona być dopasowana również do masy ciała osoby, która zamierza z niej korzystać. Zasada jest generalnie prosta: im więcej ważymy, tym szerszy model deski należy zakupić. Jeśli nasza masa ciała nie przekracza siedemdziesięciu pięciu kilogramów, z powodzeniem możemy postawić na deskę najwęższą. Osoby ważące więcej niż dziewięćdziesiąt pięć kilogramów powinny wybierać modele, których minimalna szerokość to osiemdziesiąt cztery centymetry. Nie bez znaczenia jest także długość. Dłuższe deski pozwalają na rozwijanie większych prędkości. Z kolei modele krótsze to zawsze perspektywa większej ilości manewrów.

Dlaczego deski SUP Zray to dobry wybór?

Na rynku dostępne są dzisiaj deski SUP różnych marek. Na uwagę zasługują z pewnością te firmy SUP Zray. Są to deski dmuchane, których parametry potrafią naprawdę zaskoczyć. Marka sięga po najnowocześniejsze technologie i materiały wysokiej klasy, co przekłada się oczywiście na trwałość desek i komfort korzystania z nich. Warto pamiętać, że nie opłaca się oszczędzać na desce. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór tej dobrego, renomowanego producenta, który dokłada wszelkich starań, aby deska sprawdziła się naprawdę świetnie.

Pływanie na deskach SUP to sport odpowiedni tak naprawdę dla każdego. Świetnie sprawdza się w przypadku dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na desce stanęły osoby starsze. Jest to aktywność odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Decydując się na zakup deski, warto pamiętać, że wybór nigdy nie powinien być przypadkowy.

Zawsze należy dokładnie przeanalizować własne potrzeby, preferencje i przede wszystkim umiejętności. Pozwoli to na zakup deski, która dostarczy ogromnej przyjemności podczas pływania.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE