Jak wybrać odzież medyczną damską? 4 zasady

Jak wybrać odzież medyczną damską? 4 zasady

Właściwie dobrana i wygodna odzież medyczna to podstawa wyposażenia każdego pracownika ochrony zdrowia. Jednak nie możesz wybrać dowolnych ubrań, ponieważ mogą nie spełniać określonych zasad, a to mogłoby wpłynąć negatywnie na efektywność i bezpieczeństwo podczas pracy. Dlatego przedstawiamy Ci kilka zasad, dzięki którym na pewno zdecydujesz się na odpowiednią odzież medyczną damską.

Zgodność z wymaganiami dotyczącymi odzieży medycznej

Oczywiście najważniejsze jest to, by ubrania noszone przez pracowników ochrony zdrowia były zgodne z konkretnymi wymogami. Jakimi? Przede wszystkim dotyczy to funkcjonalności i bezpieczeństwa. Ważne jest także to, by odzież medyczna damska była wykonana z trwałego materiału, który można z łatwością wyczyścić i zdezynfekować, a także pozbyć się z ich powierzchni innych substancji.

Odpowiedni rozmiar i fason

Nawet w przypadku odzieży medycznej ważne jest to, żeby miały odpowiedni rozmiar. Najlepiej, jeśli będzie dopasowana do sylwetki, a jednocześnie zapewniała maksymalną swobodę ruchów. Oczywiście wybrany fason damskich ubrań medycznych musi też być wygodny – z pewnością docenisz ten fakt podczas kilkunastogodzinnego dyżuru lub podczas wyjątkowo intensywnego dnia. 

Jakie fasony odzieży medycznej są najwygodniejsze? Wiele kobiet decyduje się na spodnie na elastycznej gumce, aby dopasowywały się do sylwetki, a jednocześnie zapewniały maksymalną swobodę. Dodatkowo polecane są koszulki z krótkim rękawem oraz dekoltem w serek. Oczywiście podczas pracy może też przydać Ci się ciepła bluza. Wybierz taką, która jest pozbawiona zbędnych dodatków np. kaptura czy sznurków. Lepiej sprawdzi się krój bomberka z wygodnym ściągaczem u dołu.

Solidny i trwały materiał

Kolejną ważną zasadą wyboru odzieży medycznej dla kobiet, jest rodzaj materiału. W tym przypadku jeszcze ważniejsze jest to, by był solidny i wytrzymały. Szczególnie polecamy Ci bluzy, bluzki oraz spodnie, które są wykonane z włókien poliamidowych z jonami srebra. Taka odzież ma właściwości antybakteryjne, a sam proces produkcji ogranicza rozwój bakterii. Tym samym zapobiega też powstawaniu nieprzyjemnego zapachu – nawet w trakcie bardzo intensywnego dnia pracy. Dzięki temu ubrania są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale przede wszystkim dbają o Twój komfort oraz zachowanie wysokiego poziomu higieny. Jest to możliwe także dzięki temu, że skóra może swobodnie oddychać.

O wysokiej jakości ubrań medycznych świadczy nie tylko specjalny materiał, ale również sposób uszycia bluz, bluzek, sukienek medycznych, fartuszków czy spodni. Dlatego zwróć uwagę na to, jaką technologia jest wykorzystywana w trakcie tego procesu. Najważniejsze znaczenie mają solidne szwy np. przy pomocy rygielków. Z nimi szwy są jeszcze mocniejsze, a to znacznie zmniejsza ryzyko rozdarcia czy oderwania.

Profesjonalne firmy oferują też odzież medyczną dla kobiet z 5-nitkowym overlockiem. Dlaczego to ma znaczenie? Sprawia to, że szwy są bardziej elastyczne i wyjątkowo odporne na pękanie.

Wygląd i styl, który dodaje energii

Podczas wyboru odzieży medycznej nie musisz ograniczać się jedynie do właściwości materiału czy funkcjonalności kroju, ponieważ duże znaczenie ma też wygląd tych ubrań. Możesz zdecydować się na klasyczne kolory, które są zazwyczaj kojarzone z ochroną zdrowia np. zielony, niebieski czy biały. Jednak oprócz gładkich modeli do dyspozycji masz także wzorzyste ubrania. Szczególnie chętnie na takie rozwiązanie decydują się kobiety, które na co dzień pracują z dziećmi. Widok animowanych zwierzątek czy postaci z bajek działa uspokajająco na pacjentów, a do tego dodaje im więcej energii.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE