Jak wybrać odpowiedni zamiennik perfum dla siebie?

Jak wybrać odpowiedni zamiennik perfum dla siebie?

Perfumy dodają uroku, pewności siebie i podkręcają modowy look. Trudno się oprzeć zapachowi, który działa pozytywnie na zmysły. Osoby "ubrane" w elegancki i piękny zapach lepiej się czują i mają więcej energii. Niestety, oryginalne perfumy są drogie, dlatego warto kupować zamienniki popularnych zapachów i dzięki temu oszczędzić na inne przyjemności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zamiennika perfum?

Przede wszystkim zrób test perfum na skórze nadgarstka. Dobre zamienniki perfum pachną bardzo podobnie do oryginału i mają zbliżony skład. Sprawdź więc, co kryją w  sobie wybrane odpowiedniki perfum, aby wybrać te, które spełnią Twoje oczekiwania. Następnie zwróć uwagę na cenę. Nie może być ona za wysoka, bo odpowiedniki oryginalnych perfum nie będą nigdy drogie. Zapłacisz więc za same perfumy, a nie za logo, markę, elegancki flakon i renomę.

Oprócz intensywności i podobieństwa zapachu do oryginału liczy się także trwałość, jaką oferują zamienniki oryginalnych perfum. Jeśli wybrany zapach będzie spełniał Twoje oczekiwania, ale nie będziesz go czuć już po godzinie, to na pewno są to  złe zamienniki perfum. Dobry producent dodaje do flakoników utrwalacze zapachów, a niektórzy nie.

Spróbuj nowego zapachu i daj się im uwieść

Kiedy nie wiesz dokładnie, jakiego zapachu szukasz, musisz wypróbować na skórze kilka rodzajów perfum. Zapach na bezwonnym papierze nie jest najlepszym wyborem. Zamienniki perfum, jak i oryginały, mogą pachnieć całkiem inaczej u kilku osób. Oczywiście musisz dokładnie przygotować skórę do przyjęcia nowego zapachu. Uwolniona od kremów, balsamów i innych kosmetyków w pełni zwiąże się z  nowym zapachem, co na pewno intensywnie poczujesz. Jeśli będziesz sprawdzać różne odpowiedniki perfum, koniecznie pospaceruj z nim kilka godzin. Zapach ma różne nuty, np. głowy czy serca i w miarę upływu czasu odpowiedniki oryginalnych perfum będą pachniały inaczej.

Dobierz perfumy do tylu i charakteru

Niezależnie od tego, czy wybierzesz tanie odpowiedniki perfum, czy oryginał, zawsze zwracaj uwagę na swoje usposobienie i styl ubioru. Jeśli jesteś typem elegantki, wybierz zamienniki oryginalnych perfum intensywniejsze, np. z dodatkiem piżma. Natomiast, jeśli drzemie w Tobie dusza romantyczki, wybierz zamienniki perfum lekko kwiatowe z wyraźnie słodką nutą. Zdecydowanie inne odpowiedniki perfum zainteresują Cię, jeśli masz naturę dominującą. Ciężkie, mocno wyraziste korzenne zapachy na długo z Tobą zostaną i będą kusić intensywnością. 

Odpowiedniki oryginalnych perfum znajdziesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w Internecie. Zobacz, jak dużo atrakcyjnych zapachów za nieduże pieniądze można kupić:https://euforiazapachu.pl   

Wybierz swój ulubiony flakonik i ciesz się pięknym zapachem bez uszczuplania zawartości swojego portfela.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE