Radomsko, Łódzkie 1.9o Czwartek, 23 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Jak wybrać najlepszy smartwatch i smartband - poradnik dla początkujących

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Urządzenia typu wearables, takie jak smartwatch czy smartband cieszą się coraz większą popularnością. Smartwatch to rodzaj elektronicznego gadżetu mobilnego, który z pewnością potrafi ułatwić codzienne aktywności. Ten inteligentny zegarek wyposażony jest bowiem w szereg interesujących funkcji, takich jak odbieranie wiadomości czy połączeń, a także monitorowanie aktywności sportowej. Spełniać może także funkcję alarmu, aparatu czy odtwarzacza muzyki. Ciekawą alternatywą mogą okazać się także opaski monitorujące naszą aktywność, znane jako smartbandy. Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch? Jak wybrać opaskę typu smartband? Kilka przydatnych porad znajdziecie poniżej.

    1. Czym jest smartwatch i jak działa?
    2. Jak wybrać smartwatch i opaskę typu smartband?

Smartwatche i smartbandy posiadają większość funkcji dostępnych obecnie na naszych smartfonach, dlatego też mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy cenią sobie komfort i wygodę, a także prowadzą intensywny tryb życia, łącząc pracę zawodową z aktywnością fizyczną. Smartwatch czy smartband wydaje się więc być idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn z pasją.

Czym jest smartwatch i jak działa?

Smartwatche to zaawansowane technologicznie zegarki zaliczane do urządzeń mobilnych typu wearables, wyposażone w specjalny dotykowy wyświetlacz, który możemy dowolnie personalizować. W celu pełnego wykorzystania funkcji smartwatcha należy skonfigurować go ze swoim smartfonem za pomocą specjalnej, dostarczonej przez producenta aplikacji. Większość dostępnych na rynku smartwatchy wyposażonych jest bowiem w system operacyjny, taki jak Android czy iOS.

Dzięki konfiguracji z naszym telefonem smartwatch spełniać może podstawowe funkcje naszego smartfona, dzięki czemu nawet w trakcie treningu szybko i bezproblemowo możemy skorzystać z funkcji przeglądania czy odsłuchiwania otrzymanych wiadomości, bez konieczności przerywania aktywności.

Jak wybrać smartwatch i opaskę typu smartband?

Smartwatch i smartband to przede wszystkim niezliczone liczba funkcji i właściwości, dlatego też podejmując decyzję o tym, który z nich wybrać należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim pamiętaj o tym, żeby wybrać urządzenie wyposażone w system operacyjny kompatybilny z Twoim smartfonem. Następnie zwróć uwagę na rodzaj wyświetlacza, w który wyposażony jest smartwatch. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale także użytkowych. W zależności od rodzaju wyświetlacza poszczególne smartwatche będą się bowiem różnić nie tylko komfortem użytkowania, ale także energooszczędnością. Istotny jest także rodzaj zastosowanej baterii i sposób ładowania.

Kluczową kwestią, która wpływa na wybór smartwatcha i smartbanda są jego dodatkowe funkcje. Prawdziwy smartwatch dla mężczyzn z pasją nie może więc nie posiadać funkcji, takich jak pulsometr czy GPS, co bez wątpienia sprawdzi się podczas codziennych aktywności czy treningu, dostarczając informacji m.in. o ilości spalonych kalorii czy przebytym dystansie. Ciekawą opcją przydatną w trakcie wykonywania sportów jest także wodoodporność tego typu urządzeń. Smartbandy idealnie sprawdzą się jako urządzenia monitorujące naszą aktywność, a także informujące nas o postępach czy intensywności wysiłku.

Rozwiązanie w postaci smartwatchy czy opasek typu smartband wydaje się być idealne dla miłośników sportu i technologii. Swobodny dostęp do wiadomości, a także dodatkowe funkcje, w które wyposażone są te urządzenia czyni je idealnym gadżetem dla każdego wymagającego użytkownika.

komentarze