Jak wybrać idealną biżuterię zaręczynową?

Jak wybrać idealną biżuterię zaręczynową?

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdej pary, który powinien być starannie zaplanowany. Najważniejszym, materialnym elementem, jaki mu towarzyszy, jest pierścionek zaręczynowy – niezwykle sentymentalna i cenna biżuteria, która z zasady ma służyć przez całe życie. Panowie, którzy planują zaręczyny, powinni więc poświęcić sporo czasu na wybór idealnego pierścionka. Jak sprostać temu wymagającemu zadaniu, jeśli raczej nie znamy się na damskiej biżuterii?

Zaręczynowa oferta salonów jubilerskich

Pierścionki na zaręczyny kupimy właściwie wszędzie. Są dostępne zarówno stacjonarnie, w salonach jubilerskich, jak i w internecie. Panowie poszukujący okazji, najczęściej korzystają z tej drugiej opcji, jednak warto zachować ostrożność i tak ważną biżuterię kupować wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z wysokiej jakości metalu oraz posiadać jeden lub więcej kamieni szlachetnych. Największą popularnością cieszą się pierścionki z żółtego złota oraz jego białego odpowiednika z diamentem. Są trwałe, klasyczne oraz symbolizują stałość i niezniszczalność uczuć.

Pewnym problemem może okazać się wybór pierścionka, który spodoba się przyszłej narzeczonej. Zanim więc udamy się do jubilera, warto przyjrzeć się biżuterii, którą na co dzień nosi nasza ukochana. Podpowie nam ona, czy powinniśmy wybrać pierścionek z żółtego złota, czy jego białego odpowiednika oraz w jakiej stylistyce powinien być on utrzymany. Jeśli nasza wybranka raczej nie nosi biżuterii, sprawdzonym wyborem będzie klasyczny, minimalistyczny pierścionek z pojedynczym kamieniem. Nie musi być to koniecznie diament, gdyż równie pięknie na damskiej dłoni prezentują się pierścionki z zielonym szmaragdem, żółtym cytrynem, czerwonym rubinem, czy granatowym szafirem.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Kiedy mamy już zakupiony idealny pierścionek, pora zacząć organizować zaręczyny. Na ten moment warto wybrać wyjątkową chwilę, podczas której będziemy tylko we dwoje i uroczyście wręczyć ukochanej pierścionek zadając zwyczajowe pytanie. Wielu mężczyzn w tym miejscu zastanawia się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Umieszczenie biżuterii na właściwym palcu jest bowiem kluczową kwestią podczas oświadczyn. Tradycja noszenia pierścionka zaręczynowego w Polsce jest bowiem odmienna niż np. w Stanach Zjednoczonych, Francji czy we Włoszech. W tych krajach pierścionek zaręczynowy jest noszony na serdecznym palcu lewej dłoni, na którym według wierzeń starożytnych, ma znajdować się żyła prowadząca prosto do serca.

W Polsce tradycja ta jest inna. Według naszych zwyczajów, pierścionek zaręczynowy przygotowuje miejsce dla obrączki, która wkrótce ma go zastąpić. Odpowiedź na pytanie, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy jest więc jednoznaczna – jest to serdeczny palec prawej dłoni, czyli dokładnie ten sam, na którym w dniu ślubu zostanie umieszczona obrączka. Warto to wiedzieć zawczasu, aby w chwili zaręczyn od razu umieścić pierścionek na właściwym, przeznaczonym specjalnie dla niego palcu swojej wybranki.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE