Jak wybrać data center dla swojej firmy?

Jak wybrać data center dla swojej firmy? Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Przechowywanie firmowych danych to bardzo ważny aspekt, o którym jednak wciąż wielu zapomina lub traktuje po macoszemu. Tymczasem jeżeli zadbamy o dobrą serwerownię lub umieścimy nasze dane w data center, możemy wiele na tym zyskać - stabilną pracę urządzeń, brak pojawiających się błędów i problemów w najmniej odpowiednim momencie czy po prostu spokój ducha, że nasze najcenniejsze aktywa są bezpieczne i nie grozi im zniszczenie. Jak zatem wybrać data center dla firmy? 1. Czym jest data center? 2. Czym data center różni się od klasycznej serwerowni? 3. Jak wybrać najlepsze data center?

Czym jest data center?

Data center to specjalne miejsce przeznaczone nie tylko na serwery firmowe, ale w pełni podporządkowane danym oraz ich obiegowi. Znajdziemy tu więc także przestrzeń roboczą oraz biurową. W centrum danych zwykle mamy również wiele różnych serwerów, a sama infrastruktura jest dzielona pomiędzy firmy posiadające przestrzeń serwerową w danym miejscu. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, zwykle o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i przystosowane specjalnie do tego, aby chronić najcenniejszy zasób każdej firmy - wiedzę i bazy klientów.

Czym data center różni się od klasycznej serwerowni?

Serwerownia jest konstrukcją zdecydowanie mniejszą i przeznaczoną jedynie na serwery i związany z nimi sprzęt. Zwykle jest to też niewielkie pomieszczenie do którego zaglądają tylko osoby dbające o jego kondycję i sprawność. Data center w Krakowie jest tworem zdecydowanie większym, nie skupionym jedynie na magazynowaniu informacji, ale pozwalającym również na swobodne korzystanie i używanie ich do naszej codziennej pracy. Dodatkowo w centrum danych chodzi nie tylko o fizyczne postawienie serwerów, ale również o nieustanne dbanie o ich stan i monitorowanie przez całą dobę. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że w kluczowym momencie oprogramowanie czy sprzęt nas zawiedzie - ochroni nas przed tym obsługa nieustannie czuwająca nad bezpieczeństwem danych.

Jak wybrać najlepsze data center?

Aby data center soul było dla nas korzystne, warto aby znajdowało się w pobliżu firmy, tak abyśmy nie musieli poświęcać zbyt dużo czasu na ewentualny dojazd. Bardzo ważnym elementem jest również samo rozlokowanie budynku - nie może on stać na niepewnym terenie, na przykład zalewowym czy odciętym od infrastruktury. Samo data center powinno również posiadać odpowiednie zabezpieczenia i być dostatecznie nowocześnie zaprojektowane, aby można było mieć pewność, że zarówno dane jak i serwery są w stu procentach bezpieczne.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE