Jak w czasie epidemii zostać członkiem komisji wyborczej?

Jak w czasie epidemii zostać członkiem komisji wyborczej?

W związku z zamknięciem dla interesantów Urzędu Miasta w Radomsku, urząd opublikował informacje dla osób, które chcą zasiąść w komisjach wyborczych podczas majowych wyborów prezydenta RP.

Jak informuje radomszczański magistrat, zgłoszenia na członków obwodowych komisji wyborczych dokonują komitety wyborcze oraz wyborcy. Zgłoszenia te można złożyć do skrzynki wystawionej przy wejściu głównym do budynku Urzędu Miasta lub wysłać w formie skanu za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny) najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. do godziny 15:30.

- W przypadku dokonania zgłoszeń pocztą elektroniczną oryginały zgłoszeń należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonanie zgłoszeń) – czytamy w komunikacie.

W przypadku złożenia zgłoszeń do skrzynki w Urzędzie Miasta, pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:
- uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,
- potwierdzenie doręczenia do urzędu miasta zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny).

Adres poczty elektronicznej: kadry@radomsko.pl
Urząd Miasta tel. 44 685-44-81
Urzędnik Wyborczy: tel. 503 050 359

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko wybory prezydenta komisje wyborcze zgłoszenia kandydatów do komisji wyborczych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE