Jak przywrócić równowagę cerze?

Jak przywrócić równowagę cerze?

Wiele problemów z cerą wynika z braku równowagi skóry. Przyczyny są różne, warto więc wiedzieć jak pomóc swojej skórze, aby ta prezentowała się zdrowo i młodzieńczo.

Odpowiednia dieta

Niebagatelne znaczenie dla skóry ma odpowiednia dieta. Powinna być ona prawidłowo zbilansowana, aby dostarczać organizmowi wszystkich składników, których potrzebuje on do prawidłowego funkcjonowania. Dla skóry wyjątkowe znaczenie mają witaminy młodości czyli A i E. Gdzie możemy je znaleźć? Występują one na przykład w orzechach, migdałach, wątróbce, olejach, marchwi czy szpinaku. Wpływają na witalny wygląd skóry i elastyczność oraz opóźnienie procesów starzenia. W diecie powinno uwzględnić się również odpowiednią podaż płynów. Nawadnianie cery bowiem musi przebiegać nie tylko od zewnątrz ale przede wszystkim od środka. Wbrew pozorom nie nawadniamy się spożywając produkty tak jak kawa czy herbata. Najlepszym rozwiązaniem będzie picie odpowiednich ilości wody.

Równowaga hormonalna

Jeżeli nie możemy sobie poradzić z różnymi przypadłościami cery, na przykład z trądzikiem i zaskórnikami, warto zasięgnąć porady dermatologa. Dobrze zorientowany lekarz znajdzie źródło problemu lub pokieruje nas do lekarza innej specjalności, na przykład endokrynologa. Wiele problemów z cerą jest bowiem bezpośrednio związanych z zaburzeniami równowagi hormonalnej organizmu. Mogą one wynikać na przykład z zażywania antykoncepcji hormonalnej, ciąży lubi też być skutkiem nieprawidłowej pracy organów. Endokrynolog zleci odpowiednie badania, które będą miały na celu na przykład wykluczenie chorób tarczycy. Hormonalna równowaga jest podstawą odpowiedniego funkcjonowania na co dzień. Często to skóra daje jedne z pierwszych objawów i pomaga w zdiagnozowaniu problemu.

Odpowiednie kosmetyki

Żeby przywrócić skórze równowagę warto zainwestować w wysokiej jakości kosmetyki do twarzy, którye kompleksowo zadbają o cerę. W codzienną pielęgnację warto włączyć produkty z probiotykami i probiotykami, dzięki którym utrzymany zostaje właściwy mikrobiom skóry. Jest on niezbędny do tego, aby nie rozwijały się niepożądane drobnoustroje takie jak na przykład bakterie powodujące stany zapalne. Dobrze jest też stosować serum do twarzy z witaminami. Witamina C rozświetli skórę, rozjaśni przebarwienia, doda cerze energii i blasku. Pochodna witaminy A, czyli retinol będzie wykazywać natomiast działanie przeciwstarzeniowe, spłyci pierwsze zmarszczki i pomoże w profilaktyce powstawania kolejnych. W serach do twarzy można też szukać innych składników takich jak kolagen czy kwas hialuronowy, które zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia, uelastycznienia i ujędrnienia skóry. Dla zachowania odpowiedniej równowagi istotne jest także prawidłowe pH. Najczęściej jest ono zaburzone po myciu skóry, dlatego też warto zadbać o jego przywrócenie. Można to zrobić tonizując skórę. Jeżeli zmagamy się z problemami takimi jak na przykład przesuszenie skóry, rozszerzone naczynka czy zaskórniki, zastosować możemy też specjalne maseczki do twarzy odpowiadające konkretnym problemom. Różnego rodzaju glinki, maski w płachcie, czy całonocne maseczki, których nie będziemy zmywać świetnie zaopiekują się naszą skórą i przywrócą jej zdrowy wygląd.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE