Jak przechowywać sezonowe owoce i warzywa?

Jak przechowywać sezonowe owoce i warzywa?

Owoce i warzywa w warunkach pokojowych dojrzewają bardzo szybko. Dlatego nie zaleca się, aby zbyt długo znajdowały się na paterze w pokoju czy kuchni. Gdzie zatem przechowywać te produkty?

Lodówka wolnostojąca - idealny sposób na przechowywanie owoców i warzyw

Bardzo dobrym miejscem do przechowywania owoców, jest lodówka wolnostojąca. Urządzenie to jak wiadomo, ma wiele funkcji i na co dzień gromadzimy w nim wiele innych produktów spożywczych. Z powodzeniem zmieszczą się w niej także owoce i warzywa. Lodówka to idealne miejsce dla truskawek. Przed włożeniem ich do lodówki, najlepiej umieścić poszczególne truskawki na płaskim talerzu, jedna obok drugiej. Truskawki dobrze będą się przechowywać w szufladzie na owoce i warzywa. W tej samej szufladzie można przechowywać wiśnie i czereśnie. Te owoce przed włożeniem do lodówki można umyć. Warto włożyć je do pudełka wyłożonego wilgotnym ręcznikiem papierowym. Inne owoce nadające się do przechowywania w lodówce, to maliny, borówki. Ale to i tak tylko niewielka ilość przykładów. Jeśli zaś chodzi o warzywa, które można przechowywać w lodówce, na ich liście bez wątpienia znajdzie się bób. Nie należy go tylko wcześniej myć i najlepiej przełożyć do torebki papierowej lub szklanego pojemnika. Chcąc przechować rzodkiewkę, wystarczy pozbawić ją liści. Przetrwa nawet 8 dni. Poza tym w lodówce można przechowywać paprykę, por, seler, brukselkę, szparagi, sałatę, szczypior, kalafior, brokuł, marchew oraz wiele innych warzyw tych sezonowych, jak też dostępnych przez cały rok. Przechowywanie sezonowych owoców i warzyw, a także wszystkich pozostałych, nie jest trudne, jeśli ktoś ma pojemną lodówkę.

Jakie lodówki wolnostojące sprawdzą się do przechowywania owoców i warzyw?

By wygodnie i skutecznie przechowywać owoce i warzywa, a do tego różne inne produkty spożywcze, trzeba dobrze wybrać to urządzenie. Czy każda lodówka nadaje się do przechowywania owoców i żywności? Zdecydowanie tak. Wystarczy spojrzeć na oznaczenia, które znajdują się na wewnętrznych ściankach. Wiadomo jednak, że są lodówki, w których warzywa i owoce przechowuje się wygodniej. Jaką więc lodówkę wybrać i na co zwrócić uwagę, by bez problemu służyła w szerokim zakresie?

Jednodrzwiowa i dwudrzwiowa lodówka

Należy przede wszystkim ustalić, czy ma to być lodówka jednodrzwiowa, czy dwudrzwiowa. Wybierając tę drugą, trzeba liczyć się z tym, że będzie zajmowała więcej miejsca. Lodówki dwudrzwiowe typu szafa, są szerokie. Większa może zużywać też więcej prądu. Dlatego ważne jest, aby przed ostatecznym wyborem sprawdzić, jaka jest klasa energetyczna tego urządzenia. Niektóre lodówki jedynie podczas otwierania drzwi zużywają więcej prądu, niż wtedy, gdy są zamknięte. Lodówki, które nie są energooszczędne, zużywają dużą ilość prądu przez cały czas.

Dodatkowe funkcje lodówki

Nowoczesne lodówki posiadają szereg funkcji dodatkowych. Wymienić warto alarm otwartych drzwi, szuflada o obniżonej temperaturze, idealna do przechowywania wędlin, świeżego mięsa czy ryb. Urządzenia te mogą mieć funkcję chłodziarki i zamrażarki. Niektóre modele posiadają też funkcję, która sprawia, że znajdujące się w urządzeniu produkty spożywcze zachowują świeżość na dłuższy czas. Lodówka wolnostojąca w kuchni może pełnić wiele funkcji. Niektóre mają wbudowane urządzenie do produkcji lodu. Inne specjalny pojemnik, z którego można nalewać zimne napoje. To oczywiście tylko przykłady tego, co zwykle znajduje się we współczesnych lodówkach. Poszczególne modele zaskakują czymś nowym, kolejnymi nowościami, opcjami, funkcjami. Dzięki temu jest w czym wybierać.

Pojemność lodówki

Ważnym szczegółem, na który trzeba zwrócić uwagę, kupując lodówkę, jest jej pojemność. Pojemna lodówka bez problemu pomieści warzywa, owoce i inne produkty spożywcze, a wcale nie musi zużywać dużo prądu. Takie firmy jak Amica, Whirlpool, czy Samsung oferują pojemne urządzenia z wieloma nowoczesnymi funkcjami, a do tego energooszczędne. Wybierając lodówkę, trzeba zwrócić uwagę na własne oczekiwania co do pojemności. Tak naprawdę każda lodówka nadaje się do przechowywania żywności różnego rodzaju, ale każdy ma też inne potrzeby w zakresie przechowywania tych produktów.

Marka lodówki

Wiele osób kupując lodówkę, mocno zwraca uwagę na firmę, która ją wyprodukowała. Ich lista jest długa. Dziś popularnością cieszą się urządzenia marki Amica, Samsung, Siemens i Bosch. Oferują lodówki produkowane z użyciem dobrych jakościowo podzespołów, o dużej pojemności, w rozsądnych cenach. Warto więc przyjrzeć się tym urządzeniom.

Udając się do sklepu stacjonarnego, a jeszcze lepiej internetowego, zaglądając tam do kategorii lodówki, można zauważyć niejeden ciekawy model. Nie każda lodówka sprawdzi się w każdej kuchni, bo wiadomo, każde urządzenie ma, chociażby swoje wymiary. Poza tym różni się parametrami technicznymi. Ostateczny wybór zawsze należy do każdego z osobna. Warto jednak zasięgnąć rady sprzedawcy. Pomoże wybrać urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wystarczy je tylko określić i dobrze przedstawić.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE