Jak przebiegają w Radomsku wizyty duszpasterskie w czasie pandemii?

Fot. Klaudia Gajda

Okres po świętach Bożego Narodzenia, to w tradycji kościoła katolickiego czas na odwiedziny duszpasterskie. Te będą jednak wyjątkowe, ze względu na pandemię koronawirusa. Ksiądz odwiedzi dom tylko na wyraźne zaproszenie rodziny.

Z powodu pandemii biskupi ogłosili w diecezjach różne formy kolędy - począwszy od tradycyjnej, poprzez spotkania na mszy św. w kościele. W parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku wierni także mają wybór co do wizyty duszpasterskiej.

- Ze względu na panującą pandemię, przychodzimy by pobłogosławić dom i mieszkańców tylko na wyraźne zaproszenie – tłumaczy wikariusz parafii Jarosław Sowa.

Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób: na stoliku w kościele położone zostały kartki zgłoszeniowe – trzeba je wypełnić i wrzucić do skrzyneczki lub podać w zakrystii; poprzez adres email: mariamagdalena.radomsko@gmail.com lub telefonicznie.

Co najważniejsze tegorocznej wizycie duszpasterza? Zachować należy reżim sanitarny – maski, dezynfekcja, nie podajemy ręki. Woda będzie święcona w domu w dniu wizyty.

Tych, którzy mają obawy i boją się wizyty w domu, księża zapraszają do kościoła na godz. 18 na msze św. w ich intencji i błogosławieństwo kolędowe.

Więcej o:
pariafia marii magdaleny radomsko kolęda 2021 kolęda pandemia specjalna kolęda pamdemia wizyta duszpasterska radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE