Jak postępują prace przy rozbudowie ul. Narutowicza w Radomsku?

Fot. Wojciech Bojdo

Trwa rozbudowa ulicy Narutowicza w Radomsku (DK91). Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace.

Rozbudowa ulicy Narutowicza realizowana jest na odcinku od ul. Wincentego Witosa do ronda Sybiraków (w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego). Jest to fragment ulicy o długości 1900 metrów. Odcinek ten jest czasowo zamknięty dla ruchu. Możliwy jest natomiast ruch lokalny.

Zadanie realizowane jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.  Prace rozpoczęły się w listopadzie 2023 r. i obejmują m.in. budowę chodnika oraz ciągu pieszo-rowerowego. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo użytkowników tej ruchliwej drogi.

- Przede wszystkim pojawiła się już tutaj nowa kanalizacja deszczowa. Budowana jest też kanalizacja sanitarna, z tym, że to jest zadanie realizowane przez Miasto Radomsko. Po stronie miasta jest również budowa nowego oświetlenia. My wykonujemy chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy. Pojawią się też nowe, doświetlone przejścia dla pieszych – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Maciej Zalewski podkreśla, że zaawansowanie prac sięga obecnie 40 procent.

- Cała kanalizacja deszczowa jest już wykonana, cała instalacja służąca nowemu oświetleniu także jest już - mówiąc potocznie, w ziemi. W blisko 50 procentach wykonana jest też cała instalacja teletechniczna. Prace cały czas się posuwają, natomiast troszkę wstrzymuje nas jeszcze budowa kanalizacji sanitarnej, która jest po stronie miasta. Te prace miały zakończyć się na przełomie lutego i marca, ale nadal trwają. Na razie jeszcze nie blokują nas zupełnie, mamy możliwości wykonywania swoich prac w tych miejscach, gdzie nie ma kolizji. Myślę, że to nie powinno jakoś znacząco wpływać na finał naszego przedsięwzięcia – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Inwestycja – zgodnie z harmonogramem ma zostać ukończona w połowie października 2024 r. Jej koszt to 11 mln złotych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica narutowicza remont rozbudowa inwestycja gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE