Jak postępują prace na ul. Kościowa w Radomsku?

Jak postępują prace na ul. Kościowa w Radomsku? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Prace przy przebudowie ulicy Kościowa w Radomsku toczą się pełną parą. Robotnikom sprzyjała dotąd nawet jesienna aura.

Powoli na ul. Kościowa znikają już głębokie wykopy. W piątek (26 listopada) wykonywano cementową warstwę stabilizującą i rozpoczęto rozkładanie tłuczniowej podbudowy pod przyszłą konstrukcję jezdni.

- To ułatwi mieszkańcom ulicy Kościowa przekraczanie jezdni i dostęp do swoich domów. Rozumiemy, że tak duża inwestycja wiąże się dla nich z poważnymi utrudnieniami. Przepraszamy za to i prosimy o cierpliwość - informuje Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Przebudowa ponadkilometrowego odcinka ulicy ks. Kościowa planowana była od dawna. Prace obejmują wymianę konstrukcji jezdni, istniejącego, bardzo zniszczonego już chodnika oraz wykonanie nowego ciągu pieszego i ścieżki rowerowej po przeciwnej stronie ulicy, a także remont zatok autobusowych. Tarcza skrzyżowania z ul. 11 listopada (w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola) zostanie wyniesiona do poziomu chodnika.

Nowa infrastruktura bezpośrednio przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z tej drogi. Równolegle prowadzone są prace przy wymianie wodociągu.

Koszt inwestycji to ponad 4,6 mln zł (3 242 038 zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 500 000 zł z RFIL, 311 000 zł z budżetu Miasta Radomsko). Wykonawcą robot jest firmą Drog-Bud.

Więcej o:
radomsko ulica kościowa remont przebudowa inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE