Jak postępują prace na budowie odcinka D autostrady A1?

Budowa odcinka D autostrady A1 (od węzła „Radomsko” do granicy województwa łódzkiego/śląskiego) przebiega zgodnie z planem – zapewniają przedstawiciele wykonawcy oraz inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie wykonane jest ok. 40 procent prac. W sierpniu inwestycja wkroczy w kolejną fazę.

O tym, jak postępują prace na budowie odcinka D autostrady A1 mogli się przekonać dziennikarze, którzy wzięli udział w spotkaniu, zorganizowanym przez łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła w realizacji zadania. Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem, a nawet go wyprzedzają. Obecnie mamy już wykonane ok. 40 procent inwestycji. Jest to bardzo trudna budowa, ponieważ realizowana jest bez wstrzymywania ruchu na drodze. Oczywiście są duże utrudnienia dla kierowców, ale są one nieuniknione. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ po zakończeniu budowy, kierowcy otrzymają drogę na miarę XXI wieku, spełniającą wszystkie standardy – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Jak zapowiada wykonawca, na odcinku D autostrady A1 jeszcze w sierpniu ruch „przerzucony” zostanie na przebudowaną nitkę. Wówczas prace realizowane będą tam, gdzie teraz odbywa się ruch pojazdów.

Odcinek autostrady A1 od węzła Tuszyn do granicy województwa śląskiego o długości 63,8 km stanowi fragment autostrady A1 Tuszyn – Pyrzowice.

Autostrada położona na terenie województwa łódzkiego została podzielona na 4 odcinki.

• Odc. A od węzła „Tuszyn” (bez węzła) do węzła „Bełchatów” (z węzłem) (długość 15,862 km)
• Odc. B od węzła „Bełchatów” (bez węzła) do węzła „Kamieńsk” (z węzłem) ( długość 24,200 km)
• Odc. C od węzła „Kamieńsk” (bez węzła) do węzła „Radomsko” (z węzłem) (długość 16,720 km)
• Odc. D od węzła „Radomsko” do granicy województwa łódzkiego/śląskiego (długość 7,023 km).

Więcej o:
radomsko autostrada a1 odcinek d autostrady a1 gddkia budowa autostrady
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE