Jak postępują prace na A1 na odcinku Kamieńsk-Radomsko?

Fot. W. Bojdo, K. Gajda, S. Nems

- Prace są bardzo zaawansowane. Jest plan, że jeszcze w tym roku przejedziemy całą szerokością obu jezdni – tak mówi o zaawansowaniu prac na odcinku „C” autostrady A1 rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA, Maciej Zalewski.

Z postępem prac na 17-kilometrowym odcinku „C” autostrady A1 (odcinek Kamieńsk-Radomsko) mieli okazję zapoznać się dziennikarze, którzy uczestniczyli w wyjeździe studyjnym, zorganizowanym przez łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Prace są bardzo zaawansowane. Jest plan, że jeszcze w tym roku przejedziemy całą szerokością obu jezdni. Budowa będzie jeszcze trwała, ale będą to prace porządkowe – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zaawansowanie prac na odcinku „C” oceniane jest na ok. 98 procent.

- Jezdnie są już gotowe, wszystkie nawierzchnie są ukończone. Pozostało jeszcze w kilku miejscach szczelinowanie jezdni, wykonanie oznakowania poziomego, ukończenie montażu ekranów dźwiękochłonnych. Będą to typowo kosmetyczne prace – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Maciej Zalewski zapewnia, że uda się dotrzymać terminów i wszystkim odcinkami autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego pojedziemy do końca tego roku (oprócz odcinka „B” Piotrków Tryb.-Kamieńsk, który był rozpoczęty najpóźniej).

- Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że będą występować jeszcze ograniczenia prędkości, ale nie będą to takie ograniczenia, jak obecnie – zauważa Maciej Zalewski.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański autostrada a1 a1 odcinek C Kamieńsk-Radomsko gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE