Radomsko, Łódzkie -0.4o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Jak poradzić sobie z noworocznym kacem

Miasto

Jak wiadomo, Sylwester nieodłącznie wiąże się z huczną zabawą i spożyciem niemałej ilości alkoholu. Co zatem zrobić, gdy budząc się już w Nowym Roku, czujemy się cokolwiek... wczorajsi?... ››

Jak wiadomo, Sylwester nieodłącznie wiąże się z huczną zabawą i spożyciem niemałej ilości alkoholu. Co zatem zrobić, gdy budząc się już w Nowym Roku, czujemy się cokolwiek... wczorajsi?

 

Łatwo się domyślić, że najlepszym sposobem na brak kaca jest picie alkoholu w umiarkowanych ilościach. Jeśli jednak nie umiemy powiedzieć sobie "stop" w odpowiednim momencie, możemy wypróbować jedną z kilku innych metod.


Co to jest kac?

 

Kac (Katzenjammer) – złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych. Etanol zawarty w napojach alkoholowych odpowiada za stan tzw. upojenia alkoholowego. Jego picie zmienia jednak metabolizm organizmu, gdyż jest on wydalany praktycznie w całości w postaci zmienionej. Najczęstszymi dolegliwościami towarzyszącymi kacowi są ból głowy i odwodnienie organizmu.

Dzień po imprezie

Jeśli wstaniesz rano i stwierdzisz, że objawy kaca dają o sobie znać skieruj się od razu do kuchni w celu uzupełnienia cukru w organizmie. Możesz zatem zjeść czekoladę lub zawierające fruktozę winogrona, co pomoże w przetworzeniu alkoholu przez organizm.

Nie zaszkodzi także spożycie czegoś kwaśnego np. kefiru czy kwaśnego mleka.

Należy pamiętać, aby przez cały dzień uzupełniać brakujące płyny - wodę, soki lub napoje energetyzujące.

Kawa - radzimy  z niej zrezygnować. Podwyższa ciśnienie krwi, a ponadto ma działanie moczopędne co wpłynie na odwodnienie organizmu i zwiększy objawy kaca.

Jak wiadomo, na ból głowy najłatwiej zastosować proszek przeciwbólowy. Ale czy najlepiej? Niektóre środki aspirynopochodne mogą zmniejszyć ból głowy podrażniając przy tym i tak nadwyrężoną piciem alkoholu śluzówkę żołądka. Nie należy zatem przesadzać z ich nadmiernym spożyciem.


 

poradnikmedyczny.pl

komentarze