Jak pomysłowo urządzić pokój lub kawalerkę?

Jak pomysłowo urządzić pokój lub kawalerkę?

Wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają życie na własny koszt, decyduje się na wynajem pokoju w kilkuosobowym mieszkaniu lub na wynajem samodzielnej kawalerki. Bez względu na decyzję, na starcie dysponują oni dość ograniczoną przestrzenią, którą trzeba w przemyślany sposób wyposażyć. Na szczęście z pomocą przychodzą im całkiem niezłe rozwiązania, które niezmiennie od lat doskonale sprawdzają się również na niewielkim metrażu.

Szafa, która całkowicie zmienia wystrój pokoju

Trudno oczekiwać, że w pokoju o powierzchni kilkunastu metrów uda się umieścić wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania meble. Tymczasem okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Młodym ludziom u progu dorosłości przychodzą z pomocą wielozadaniowe półkotapczany Bed Concept. W zależności od wybranego modelu, mogą to być zarówno łóżka chowane w pojedynczej, eleganckiej szafie, jak również całe regały imitujące popularne meblościanki. Regały takie wyposażone są wówczas dodatkowo w szafki służące do przechowywania różnych akcesoriów. Składane łóżka doskonale otworzą pokój w ciągu dnia, umożliwiając korzystanie z jego całkowitej.

Fotele, pufy, kanapy i wersalki

Jeśli mimo wszystko kawalerka mieści się w krańcowym miejscu budynku i jest w niestandardowym kształcie, np. ma zaokrągloną ścianę lub powierzchnia pokoju nie pozwala na to, by umieścić w nim półkotapczan, klasycznym rozwiązaniem zdaje się być zakupienie rozkładanej sofy lub wersalki. W obecnych czasach salony meblowe dysponują na tyle zróżnicowaną ofertą, że z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Narożnikowe zestawy wypoczynkowe, rozkładane kanapy z funkcją spania czy nawet rozkładane fotele, potocznie zwane amerykankami, to doskonały wybór do niewielkiego pokoju lub mieszkania. Z uwagi na swoje właściwości, świetnie sprawdzą się zarówno jako meble na dzień, jak i na noc, i to bez angażowania dodatkowej powierzchni.

Ruchome półki i regały dosłownie do wszystkiego

Świetnym pomysłem na wyposażenie kawalerki lub samodzielnego pokoju, będzie również zaprojektowana pod wymiar szafa lub regał z wieloma ruchomymi półkami. Możliwość dostosowania niewielkich półek do własnych potrzeb i modyfikacja regału sprawią, że zyskamy miejsce do przechowywania dosłownie wszystkiego – od ulubionych figurek i pamiątek, przez książki, po sprzęty elektroniczne. Taki uniwersalny regał stanowi doskonały punkt do zorganizowania kina domowego, zwłaszcza jeśli możemy pozwolić sobie na zakup płaskiego telewizora, który swoimi niewielkimi rozmiarami doskonale dopasuje się do otoczenia.

Autor: Sklep meblowy Meblini

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE