Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Jak ochronić się przed mrozem? Najlepsze pomysły

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Wielu z nas, gdybyśmy tylko mogli, najchętniej przespałoby zupełnie okres zimowy w bezpiecznym i ciepłym domu. Niestety jednak praca oraz obowiązki nie pomagają w urzeczywistnieniu tak wygodnego planu. Tymczasem im dłużej człowiek pozostaje pod wpływem złej temperatury, tym bardziej realne stają się zagrożenia. Poniżej postaramy się wraz z ekspertami udzielić Państwu kilku drobnych porad, o których w normalnym toku spraw najczęściej zapominamy.

Czapka, szalik i kosmetyki, czyli co chroni nas od mrozu

Po pierwsze, pamiętajmy o nawilżaniu i natłuszczaniu skóry twarzy i rąk kremami. Mogą to być najbardziej podstawowe tego typu środki – ważne, żeby zdolne były wytworzyć warstwę ochronną, która nie pozwoli na wysuszenie się naszej skóry pod wpływem ujemnej temperatury i często jej towarzyszącego wiatru. Panie, a wśród nich nawet te nie praktykujące codziennego nakładania make-upu, mogą także nałożyć jego grubszą powierzchnię – ona również może zadziałać niczym tarcza na ogarniający zewsząd chłód.

Po drugie, bez względu na trendy zakładajmy czapkę i szalik tak, by przede wszystkim izolowały – to, jak wyglądają w świetle obecnej mody, powinno zostać poza zainteresowaniem osoby dbającej o własne zdrowie. Trudno jednak wyobrazić sobie podobny tryumf pragmatyzmu w dobie, w której sukcesy święcą czapki nie nachodzące na uszy oraz cienkie, czysto ozdobne szale. Z całą pewnością jednak możemy spróbować obu sposobów i najzwyczajniej zostać przy tym najbardziej nas zadowalającym.

Wszystkie chwyty dozwolone, aby utrzymać ciepło

W zimowe dni nie bójmy się także korzystać z gadżetów i produktów rozgrzewających. Nieraz bowiem zwykły termofor może okazać się skuteczny w walce z przeziębieniem, lub wywołanym przez mrozowe osłabienie stanem zapalnym oraz gorączką. Z pewnością warto także pić gorące napoje, aby choć odrobinę wyrównać temperaturę otoczenia. W tym celu najlepszą praktyką będzie kupno specjalnego kubka działającego jak termos.

Produkty te określane jako kubki termiczne pozostają absolutnym hitem zimowego sezonu. Kupujemy je na prezenty świąteczne zwłaszcza osobom dojeżdżającym do pracy bądź tym uwielbiającym treking chłodną porą. To jednak nie wszystko, dziś, dzięki takim sklepom jak popularne www.murrano.pl, możemy dobrać nie tylko model kubka, ale także jego kolor oraz ozdobny grawerunek. Osoby aktywne zimą nie mogą wymarzyć sobie lepszego upominku.

komentarze