Jak masz znajomość, to ktoś szybciej odbierze telefon

Jak masz znajomość, to ktoś szybciej odbierze telefon Fot. M. Kołaczkowski

- Takich środków, jakie w ostatnich latach dostaje Radomsko z zewnątrz , to nie dostawało nigdy. Mimo, że radni opozycji mówią co innego. Obiektywnie patrząc wydatki majątkowe, które teraz mamy w naszym mieście nigdy tak duże nie były - przekonuje w rozmowie na portalu Radom-sko24.pl, Jarosław Ferenc prezydent miasta Radomska.

Dopytujemy. Gdyby w Radomsku  nie była zawiązana koalicja z Prawem i Sprawiedliwością też takie pieniądze miasto otrzymałoby?

- Podejrzewam, że tak. Jak kiedyś powiedziałem: jeżeli są dobrze napisane wnioski, to warto je składać. Teraz jest nam lepiej, bo mamy lepszy dostęp do informacji i poszczególnych ministerstw - opowiada Jarosław Ferenc.

Czyli PiS jest dla swoich (samorządy w koalicji z PiS - przyp. red.)?

-  Nie. Mamy możliwość kontaktu z ministrem jednym i drugim, czy wiceministrem. Zawsze jest tak, że jeśli ktoś tę drogę utoruje to łatwiej zdobyć kontakty – przekonuje gość portalu Radomsko24.pl

Czy tak powinno być? Nasuwa się kolejne pytanie. Przecież każdy samorząd pracuje dla dobra swojej społeczności.

Chcesz poznać odpowiedź prezydenta? Oglądaj rozmowę z włodarzem miasta, na portalu Radomsko24.pl, w środę 9 listopada o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE