Jak idą roboty przy remoncie ulicy Piłsudskiego?

Jak idą roboty przy remoncie ulicy Piłsudskiego?

Kierowcy jeszcze przez kilka miesięcy będą musieli wykazywać się stoickim spokojem jeżdżąc po Radomsku przez przebudowywany fragment ulicy Piłsudskiego. Roboty idą sprawnie ale końcowy efekt będzie widoczny dopiero w przyszłym roku.

Remont ulicy Piłsudskiego w Radomsku idzie pełną parą. Ukończone są już wszelkie prace podziemne, w tym budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej. W poprzednim tygodniu została położona pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej. W dużym stopniu zaawansowania są już prace brukarskie, położone są już nowe krawężniki.

- Częściowo gotowy jest już ciąg pieszo-rowerowy, od strony Parku Świętojańskiego oraz chodnik od strony szkoły - wymienia Wiktor Lewandowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Radomsku.

Jednak kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Remont potrwa do pierwszego kwartału 2021 roku, może to być najwcześniej połowa lutego. Remont jest dość pracochłonny, a przed drogowcami jeszcze najważniejsza z części tej inwestycji, czyli budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Targowej.

Na placu budowy cały czas prowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu. Ustawiona jest sygnalizacja świetlna. A wjazd w stronę Szkoły Podstawowej nr 2 możliwy jest tylko od strony ulicy Targowej. Od ulicy Targowej w kierunku ronda przy MDK wprowadzono ruch jednokierunkowy.

Kwota całkowita inwestycji to 2,3 mln zł. 1 mln 165 tys. zł miastu udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

W piątek w programie Flesz (premierowa emisja w każdy piątek o godz. 20.00) jeszcze raz powiemy o remoncie tej ulicy a państwo będą mogli zobaczyć nagrania z placu budowy. Zapraszamy!

Więcej o:
radomsko remont remont piłsudskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE