Jak głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego?

Jak głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego?

Od dziś radomszczanie mogą wybierać spośród pomysłów zgłoszonych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W II edycji głosowanie odbywać się będzie do 12 grudnia.

Głosować mogą mieszkańcy Radomska, którzy ukończyli 16 lat (w przypadku niepełnoletnich konieczna jest zgoda opiekuna prawnego, udzielona na odrębnym arkuszu).

Aby oddać głos warto pamiętać o tym, że głos można oddać: tylko 1 raz na 1 do nawet 4 propozycji.

Wybierać można spośród wszystkich zgłoszonych projektów. Oznacza to, że można zagłosować nawet na pomysły, które mają być zrealizowane w innym obszarze niż ten w którym zamieszkujemy.

Głosowanie odbywa się osobiście – bez udziału pełnomocnika.

Mieszkańcy dopytują czy można najpierw zagłosować na 1 pomysł, a później jeszcze raz na inne, aż do wykorzystania wszystkich 4 przysługujących każdemu głosów. Koordynator Zespołu Konsultacyjnego ds Budżetu Obywatelskiego Kamil Bugdal tłumaczy, że po zagłosowaniu nie ma takiej możliwości. Zaliczone będzie pierwsze głosowanie.

Głosować można na jeden z trzech sposobów:

elektronicznie – wskazując swoich faworytów  kartę do głosowania pod adresem: bo.radomsko.pl

przesyłając skan lub czytelne zdjęcie poprawnie wypełnionej karty do głosowania na adres budzetobywatelski@radomsko.pl

w tradycyjny sposób - wypełniając kartę do głosowania i składając ją do specjalnie do tego przeznaczonej urny w miejscach do tego przeznaczonych. Lista w tym miejscu.

Realizowane będą projekty, które zdobędą największą liczbę głosów w każdym z 4 obszarów do wartości 250 000 zł.

Jeżeli zdarzy się tak, że w puli skierowanych do realizacji projektów zostaną rezerwy to będzie z nich realizowany kolejny na liście pod względem uzyskanej ilości punktów, ale taki który mieści się w tej ogólnej wartości.

Więcej o:
budżet obywatelski rbo budżet radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE