Jak działa postarzarka do drewna? Efekt Cię zaskoczy!

Jak działa postarzarka do drewna? Efekt Cię zaskoczy!

Jak żaden inny surowiec organiczny drewno jest w stanie przybierać prawie że dowolny kształt i wygląd w zależności od przeznaczenia. Aby jednak tak było, niezbędne będzie wyposażenie się w odpowiednie narzędzia. Pierwsze skrzypce w stylizacji drewna odgrywają tradycyjne postarzarki mechaniczne, za pomocą których można uzyskać niezwykłe efekty wizualne, które każdemu zapadną w pamięć!

Stylizacja i postarzanie drewna. Na czym to polega? 

Od stuleci drewno jest głównym surowcem użytkowym wykorzystywanym praktycznie w każdej branży. Chociaż rewolucja syntetyczna związana z wykorzystaniem ropy do produkcji tworzyw sztucznych wiele zmieniła, pod wieloma względami wciąż nic nie zastąpi prawdziwego drewna. To materiał szlachetny jak żaden inny, a przy tym zwykle plastyczny i nadający się do obróbki artystycznej. 

Rodziną efektów stylizacyjnych drewna, która cieszy się chyba największą popularnością, jest bez wątpienia postarzanie. Polega ono na zastosowaniu takich technik, które uwydatnią naturalność surowca - włącznie z jego chropowatością i nierzadko niejednorodną strukturą. W przemyśle meblarskim i nie tylko stosuje się w tym celu różne narzędzia, ale najbardziej niezastąpiona jest postarzarka do drewna

Postarzarki - znane również jako maszyny stolarskie do sztucznego postarzania drewna - zmieniają wygląd drewna za pomocą metod mechanicznych. Podstawowe funkcje postarzerek to: 

  • ścieranie i przecieranie drewna w celu uzyskania chropowatej struktury, 
  • wygładzanie powierzchni i krawędzi, 
  • oczyszczanie materiału z niedoskonałości. 

Wysokiej jakości postarzarka do drewna może mieć również dodatkowe funkcje, takie jak tworzenie wyżłobień i nierówności. Mogą one stanowić efektowną część stylizacji drewna artystycznego używanego do produkcji mebli klasy premium czy instrumentów muzycznych. 

Postarzarki do drewna - dla zakładu i dla hobbystów

Maszyny stolarskie są oczywiście niezbędnym elementem wyposażenia każdego zakładu produkującego meble. Ostatnio jednak praca w drewnie staje się ciekawym hobby dla osób, które szukają interesującego i kreatywnego zajęcia. Specjalna polerka do drewna o mniejszych gabarytach może być usytuowana np. garażu, dzięki czemu każdy ma możliwość kształtowania wyglądu drewna w profesjonalny sposób. Narzędzia te nie są trudne w obsłudze, a kompaktowa budowa wyposażona jest w specjalne zabezpieczenia chroniące przed wypadkami. Postarzarki przydadzą się lutnikom, zakładom tapicerskim i pracowniom rękodzielniczym, w których wykonuje się przedmioty na zamówienie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE