Jak działa lodówka społeczna przy ul. Warszyca w Radomsku?

Jak działa lodówka społeczna przy ul. Warszyca w Radomsku? Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Lodówka społeczna przy ul. Warszyca sprawdza się bardzo dobrze. W piątek, 9 września siedzibę stowarzyszenia Spot Radomsko, która prowadzi inicjatywę lodówki, odwiedziły Małgorzata Kańska – Kipigroch, wiceprezydent Radomska, Magdalena Stępień, wiceprezes TBS w Radomsku oraz Wioletta Marcinkowska z UM w Radomsku - można nazwać to wizytą gospodarczą.

Lodówka znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia Spot Radomsko na ulicy Warszyca 4. Działa w godzinach pracy Stowarzyszenia, można także kontaktować się telefonicznie z przedstawicielami Stowarzyszenia – by wziąć coś z lodówki lub zasilić ją produktami.

- Widzimy, że jest zainteresowanie naszą lodówką, o dziwo, myśleliśmy, że będą tutaj produkty z krótką datą ważności. A często są właśnie te, których termin jest jeszcze długi. Chcielibyśmy też aby pobudzić restauratorów, właścicieli sal bankietowych by nie marnować jedzenia po imprezach i wyrzucać go do kosza, tylko można się z nami skontaktować. Postaramy się wtedy nawet po to jedzenie podjechać – mówi Paweł Aulich ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Na Facebooku powstała grupa: Lodówka Społeczna Radomsko Foodsharing: dzielimy się jedzeniem. Tutaj osoby mogą wymieniać się żywnością, której mają za dużo.

Więcej o:
lodówka lodówka społeczna lodówka radomsko spot radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE