Jak dobrać szafkę na buty do nowoczesnego przedpokoju?

Jak dobrać szafkę na buty do nowoczesnego przedpokoju?

Przedpokój stanowi zazwyczaj niewielkie, lecz bardzo istotne pomieszczenie. Dlatego też ważna jest jego właściwa aranżacja oraz odpowiednie wykorzystanie każdego kąta. Zdejmujemy tam kurtkę, płaszcz i buty, które powinny mieć swoje miejsce, gdyż nie ma gorszej wizytówki domu niż zagracony przedpokój z porozrzucanym wszędzie obuwiem. Odpowiedni sposób przechowywania butów ma również bardzo duży wpływ na ich trwałość oraz wygląd. Warto zatem zainwestować w praktyczną szafkę na buty do przedpokoju.

Jaką szafkę na buty wybrać?

Wybór tego rodzaju mebla zależny jest od wielu czynników. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wielkość przedpokoju. Gdy dostępny metraż nie jest zbyt duży, powinniśmy wybrać raczej wąską i kompaktową szafkę na buty. Jeśli natomiast nasze wnętrze należy do bardziej przestronnych, mamy nieco większą swobodę wyboru wyposażenia, które w tym przypadku może mieć w zasadzie dowolne wymiary.

Przy wyborze odpowiedniej szafki na buty warto również rozważyć jaka wysokość mebla nas interesuje, ile osób będzie z niego korzystało, a także, w jakim stylu urządzony jest lub będzie przedpokój. Ponadto, warto zainwestować w trwałe materiały, takie jak płyta MDF czy okleina naturalna. Trzeba również pamiętać, że w takiej szafce umieszczamy wyłącznie obuwie suche, ponieważ wilgoć może wpływać negatywnie na trwałość i wytrzymałość mebla.

Wysoka szafka na buty

Trafny wybór szafki na buty, dzięki której w przedpokoju zapanuje porządek, jest niezwykle ważny. Aby taki mebel był praktyczny i wygodny w użytkowaniu, powinien mieć określoną budowę. Z tego też względu szafki na obuwie są zazwyczaj wyposażone w uchylne fronty ze specjalnymi przegrodami, w których umieszczamy buty, zaoszczędzając tym sposobem sporo miejsca w przedpokoju.

Wysoka szafka na buty to bardzo funkcjonalne rozwiązanie do małego przedpokoju. Tego typu szafki są wąskie i skonstruowane tak, że buty chowamy w nich pod kątem na specjalnym stojaczku. Meble te potrafią liczyć jedynie 15 cm głębokości, dzięki czemu świetnie sprawdzą się nawet w bardzo wąskich przedpokojach.

Szafka na buty z siedziskiem

Najchętniej wybieranym typem szafki do przedpokoju jest szafka na buty z siedziskiem. Jest to mebel łączący w sobie dwie funkcje: oferuje on miejsce do przechowywania obuwia oraz wyposażony jest w wygodne siedzenie, dzięki któremu mamy gdzie usiąść podczas zakładania i zdejmowania butów. Szafka na buty z siedziskiem może być prostą ławeczką z półkami na buty lub też niewysoką komodą z siedziskiem i komorą na obuwie pod spodem. Istnieją też wersje z szufladą lub szufladami na buty.

Siedziska w szafkach tego rodzaju mogą być gładkie, wykonane z tego samego materiału co cały mebel, jak również tapicerowane. Siedzisko z tapicerką jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem, ponieważ jest miękkie i wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie prezentuje się elegancko i bardzo stylowo. Szafki na buty z siedziskiem świetnie pasują nie tylko do aranżacji nowoczesnych, ale również klasycznych i skandynawskich.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE