Jak dobrać rozmiar obuwia dla siebie?

Jak dobrać rozmiar obuwia dla siebie?

Kupowanie butów we właściwym rozmiarze jest ważne dla zapewnienia wygodnego dopasowania. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki rozmiar, szerokość lub typ buta jest odpowiedni dla Ciebie, to jest to właściwe miejsce. Przy zakupie nowych butów należy wziąć pod uwagę zarówno długość, jak i szerokość stopy. Zawsze mierz stopę płasko na podłodze, nigdy w bucie.

Ważne wskazówki

Weź ze sobą odrys swojej stopy. Połóż na nim każdy but, który uważasz, że mógłbyś kupić. Jeśli but jest węższy lub krótszy niż na rysunku, nawet go nie przymierzaj. Kupuj buty po południu - w ciągu dnia stopa naturalnie rozszerza się w miarę użytkowania. Do sklepu zakładaj ten sam rodzaj skarpetek, które zamierzasz nosić do butów. Poproś sprzedawcę o zmierzenie obu Twoich stóp - i mierz je za każdym razem, gdy kupujesz nowe buty. Stopy zmieniają się z wiekiem, często powiększając się i poszerzając. Jeśli jedna stopa jest większa od drugiej, kup rozmiar, który pasuje na większą stopę.

Stań w butach. Naciśnij delikatnie na czubek buta, aby upewnić się, że masz trochę przestrzeni pomiędzy najdłuższym palcem a końcem buta. Zapewni to wystarczającą ilość miejsca, aby stopa mogła naciskać do przodu podczas chodzenia. Poruszaj palcami, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca. Przejdź się w butach, aby sprawdzić, jak się w nich czujesz. Czy jest wystarczająco dużo miejsca na stopy? Czy obcasy są dobrze dopasowane, czy może szczypią lub zsuwają się? Nie tłumacz sobie, że buty muszą być tylko "dotarte". Znajdź buty, które pasują od samego początku. Zaufaj raczej własnemu poziomowi komfortu niż rozmiarowi lub opisowi buta.

Rozmiary różnią się w zależności od producenta. I bez względu na to, jak wygodne są buty w reklamie, to Ty jesteś ich prawdziwym sędzią. Obejrzyj wnętrze buta, aby sprawdzić, czy nie ma metek, szwów lub innych materiałów, które mogłyby podrażnić Twoją stopę. Przyjrzyj się podeszwom. Czy są wystarczająco mocne, by chronić przed ostrymi przedmiotami? Czy zapewniają amortyzację? Zwróć uwagę na to, jak się je czuje podczas chodzenia po sklepie z butami. Spróbuj chodzić zarówno po twardych powierzchniach, jak i po dywanie, aby sprawdzić, jak buty czują się na obu tych powierzchniach.

Jak wybrać wygodne obuwie damskie?

Oto cechy, na które należy zwrócić uwagę, szukając wygodnej pary butów. W idealnej sytuacji poziom wyściełania buta powinien być wystarczający, by zapobiec ocieraniu się stóp, nie ograniczając przy tym ich ruchów. Jeśli szukasz płaskich butów damskich, zwróć uwagę na wyściółkę wokół kostki, z boku i na czubku stopy. Szukasz butów na obcasie? Poszukaj butów z wyściółką wokół palców i pięty. W końcu to właśnie te miejsca są zazwyczaj najbardziej narażone na otarcia i pęcherze, więc dodatkowa wyściółka pomoże Ci zapewnić komfort noszenia butów. Wkładki zapewniają stopom wyściełaną powierzchnię przez cały dzień. Wkładki z pianki dopasowują się do kształtu stopy, zapewniając maksymalny komfort.

Płaskie buty są często najwygodniejszą opcją. Pozwalają one stopie przetaczać się z pięty na palce podczas chodzenia, równomiernie rozkładając ciężar ciała na stopę. Głównym powodem, dla którego ludzie cierpią podczas noszenia butów, jest to, że nie wybrali odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest Twój właściwy rozmiar buta, zleć zmierzenie swoich stóp. Po przymierzeniu butów powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca, aby poruszać palcami (lekko). Jeśli w ogóle nie możesz poruszać palcami, buty są za ciasne i mogą powodować ból.

Warto o tym pamiętać, wybierając wygodne obuwie damskie, na przykład buty na wysokim obcasie. Im twardsza podeszwa, tym bardziej stabilny but. Wybierając gumową podeszwę o grubości co najmniej 1-2 cm, zapewnisz sobie ochronę między stopą a twardą powierzchnią, po której chodzisz. Elastyczna podeszwa będzie często bardzo cienka i nie będzie chronić spodu stopy przed uderzeniami o podłoże, co może powodować ból podeszwy stopy. Istnieją marki, które projektują obuwie damskie specjalnie z myślą o wygodzie. Znajomość tych marek może znacznie przyspieszyć poszukiwanie odpowiedniej pary.

Sprawdź obuwie damskie na stronie https://royalfashion.pl/pol_m_KOBIETA_Obuwie-100.html

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE