Jak chcemy budować społeczeństwo obywatelskie, jeśli ignorujemy głos mieszkańców?

Jak chcemy budować społeczeństwo obywatelskie, jeśli ignorujemy głos mieszkańców?

Decyzja Rady Miejskiej o wprowadzeniu w Radomsku zakazu nocnej sprzedaży alkoholu (między godz. 00.00 a 6.00) wzbudziła ożywioną dyskusje. Przypomnijmy, 11 głosów „za” oddali radni PiS, Wspólnego Samorządu oraz Razem dla Radomska. Przeciw głosowali radni Koalicji Obywatelskiej oraz Radosław Rączkowski i Wioletta Pal. Od głosu wstrzymał się Dariusz Kopeć.

Pozytywnie w tej sprawie wypowiedzieli się radni z komisji bezpieczeństwa, a także w ramach konsultacji jedna organizacja pozarządowa. Jednak mieszkańcy w konsultacjach społecznych zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko zakazowi.

Jak chcemy budować społeczeństwo obywatelskie, jeśli ignorujemy głos mieszkańców? Jak chcemy rozwijać partycypację, skoro lekceważymy podstawowe narzędzie do jej realizacji, jakim są konsultacje społeczne? - zastanawiają się radni Koalicji Obywatelskiej, Rady Miejskiej w Radomsku.

Radny Łukasz Więcek nie kryje swojego rozczarowania postawą radnych, którzy zlekceważyli  głos radomszczan podczas konsultacji społecznych.

- Ten obszar partycypacji społecznych jest od lat lekceważony i to jest bardzo złe - komentuje Łukasz Więcek.

- Jest to rzecz kluczowa jeżeli chodzi o kwestie dialogu władz miasta z mieszkańcami. Bardzo wiele problemów jest właśnie rozwiązywanych dzięki takim konsultacją – dodaje gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Łukaszem Więckiem, radnym Rady Miejskiej w Radomsku, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 15 marca, o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszcyk niezależnie irek staszczyk łukasz więcek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE