Jak być widocznym na drodze

Jak być widocznym na drodze Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dobra widoczność na drodze jest niezwykle ważna, zwłaszcza w jesienne wieczory. Poprawiają ją m.in. kamizelki odblaskowe. Dlatego pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji zorganizowali akcję edukacyjną pod hasłem Bezpieczne Drogi Powiatowe.

Świadomość noszenia odblaskowych elementów po zmroku przez uczestników ruchu drogowego rośnie. I bardzo dobrze – zaznaczają policjanci uczestniczący we wtorkowej akcji. - Kierowca może dostrzec ubranego w kamizelkę pieszego lub rowerzystę już z odległości 150, a nawet 300 metrów – podkreśla st. sierż. Anna Michalska.

W promowanie bezpieczeństwa na drogach włącza się Powiat Radomszczański. Kamizelki poprawiające widoczność pieszych i rowerzystów rozdawane były w Lgocie Wielkiej. Ponadto funkcjonariusze przypominali o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Idąc drogą poza terenem zabudowanym, trzeba nosić odblaski. Kto ich nie ma, może dostać 100 zł mandatu.

To była pierwsza edycja akcji, kolejne planowane są: 20 października – w Wielgomłynach oraz 26 października w okolicach targowiska w Radomsku.

Więcej o:
bezpieczneństwo na drogach odblaski jesień wypadek policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE