Jak artyści mogą przyspieszyć swoją edukację, biorąc udział w kursie rysunku dla dorosłych

Jak artyści mogą przyspieszyć swoją edukację, biorąc udział w kursie rysunku dla dorosłych

Jeśli Twoje dzieło sztuki wydaje się być nieprzerwane, życie jest nudne lub doświadczasz bloku twórczego, jednym z rozwiązań może być wyjście z rutyny i uczestniczenie w serii artystycznej lub kursie malarstwa hobbystycznego. Warsztaty Artakademia podzielą się swoją metodologią na temat tego, jak znaleźć odpowiedni dla Ciebie kurs rysunku dla dorosłych, a także jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Wybierz odpowiedni kurs rysunku dla dorosłych w Krakowie

Kursy rysunku są prowadzone na całym świecie, w każdym warsztacie, przez nauczycieli od stosunkowo nieznanych artystów do mistrzów o międzynarodowej renomie. Dla porównania, bardziej tradycyjne zajęcia, które często odbywają się co tydzień i trwają tygodniami lub miesiącami, są zwykle prowadzone przez instruktorów w Twoim regionie krakowskim.

Ale niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać za granicę, czy wziąć udział w kursie malarstwa hobbystycznego w Krakowie (https://artakademia.com/kursy-rysunku-dla-hobbystow/kurs-rysunku-dla-doroslych-w-krakowie-olej-lub-akwarela), wybór odpowiedniego warsztatu malarskiego ma więcej wspólnego z Tobą niż miejsce spotkania czy instruktor.

Zanim rozpoczniesz poszukiwania, określ, czego chcesz się nauczyć. Bądź jak najbardziej konkretny - pomoże Ci to uniknąć pułapki, jaką jest chodzenie na lekcje rysunku z konkretnym nauczycielem, ponieważ lubisz jego sztukę.

Może chcesz się zrelaksować w swoim stylu lub zapoznać się z nowymi materiałami rysunkowymi?

A może chcesz spróbować malarstwa w plenerze lub rzeźby w glinie. Określenie tego, co najbardziej pomoże Ci w Twoich poszukiwaniach twórczych, zanim zaczniesz szukać klasy, może być przydatne w zawężeniu obszernych artystycznych propozycji zajęć. Innymi słowy, jeśli klasa nie jest dostosowana do Twoich celów, nie zapisuj się. Z cierpliwością i internetem - znajdziesz taki, który jest przeznaczony do nauczania tego, czego chcesz się nauczyć.

Upewnij się, że masz odpowiednie materiały

Po zapisaniu się na zajęcia z malarstwa dla hobbystów, sprawdź listę materiałów, które oferuje Twój nauczyciel. Zamiast czekać do ostatniej chwili - i ryzykować, że nie będziesz miał odpowiednich materiałów w pierwszej klasie - zdecyduj, co musisz kupić z wyprzedzeniem i zacznij kupować jak najszybciej. Jeśli rozważasz wymianę materiałów z listy, skontaktuj się najpierw ze swoim nauczycielem. Stworzyli oni listę na podstawie tego, czego uczą; dopasowanie jej może utrudnić Twoje doświadczenie w klasie.

Powinieneś również przyjrzeć się wszystkim narzędziom, które już posiadasz i planujesz używać, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Na przykład, jeśli chodzisz do sklepu z farbami, będziesz miał więcej sukcesów z pędzlami, które są chrupiące i elastyczne niż pędzle, które są zużyte, twarde ze starą farbą i luźne w sprzęgle.

Przygotuj się na lekcję rysunku dla hobbystów

Zanim zaczniesz, wyobraź sobie siebie otwartego, ciekawego i przedsiębiorczego. Zostawcie swoje zasady dotyczące rysowania w domu i zaplanujcie przyjęcie nowych metod i pomysłów bez potępienia.

Jednym z przydatnych ćwiczeń dla twojego umysłu jest przypomnienie sobie, jak się czułeś, gdy po raz pierwszy zacząłeś rysować. Być może brałeś udział w tym procesie, a końcowy produkt był tylko częścią Twoich emocji; być może podobała Ci się praca z różnymi materiałami.

Niektóre z prac, które wykonałeś w tym czasie, mogą sprawiać ci przyjemność, a inne możesz chcieć zapomnieć. Przygotuj się na każdy rezultat i pamiętaj, że końcowy produkt nie jest zaletą, jeśli chodzi o możliwość doskonalenia swoich umiejętności i uczenia się nowych procesów.

Przyjdźcie na warsztaty rysunkowe dla dorosłych, wcześnie

Coś tak prostego jak przybycie do warsztatu przed wypełnieniem go w pracowni może coś zmienić. Będziesz miał czas na znalezienie dobrego miejsca, ustawienie miejsca pracy i spotkanie z nauczycielem. Cichy początek oznacza również, że będziesz mógł skoncentrować się na instrukcjach wprowadzających i chłonąć więcej, niż gdybyś przybył w stanie podniecenia. Pamiętaj tylko, że twój nauczyciel prawdopodobnie również przyjedzie wcześnie, aby się przygotować bez pośpiechu, więc daj mu szansę, aby to zrobił.

Zapisuj swój kurs malarstwa dla dorosłych

Twoje notatki będą złote w najbliższych miesiącach, kiedy będziesz sam w swoim warsztacie, starając się zapamiętać poznane metody i otrzymane porady. Poświęć swój czas na napisanie instrukcji krok po kroku, a także na zrobienie kilku zdjęć.

Trzymaj uszy otwarte w lekcji rysunku dla dorosłych

Podczas lekcji rysunku dla dorosłych, spróbuj znaleźć równowagę pomiędzy skupieniem się na pracy a słuchaniem poleceń nauczyciela i informacji zwrotnych. Obejmuje to również rozmowy z kolegami z klasy - może to być dla Ciebie dodatkowe doświadczenie edukacyjne. Jeśli w kółko słyszysz, jak nauczyciel daje ci rady, zapisz je. Może to być kluczowa koncepcja, która może pomóc w rozwiązaniu problemu w twojej własnej pracy.

Zadawać pytania

Zaangażuj się w proces uczenia się, mówiąc, gdy coś jest niejasne. Jeśli zmagasz się z techniką, to prawdopodobnie ktoś inny zrobi to samo. Pamiętaj jednak, że twój instruktor musi odpowiedzieć na wszystkie pytania, więc bądź cierpliwy i zwracaj uwagę na innych uczniów w klasie.

Podejmij ryzyko na kursie rysunku dla dorosłych

Ostrożny, nieśmiały, niepokojący wysiłek doprowadzi do ostrożnej, nieśmiałej i niepokojącej sztuki. Zdecyduj się być nieustraszonym; w grę wchodzi tylko kilka artystycznych akcesoriów. Przypomnij sobie, aby skupić się na procesie, a nie na produkcie końcowym, i śmiało podejść do malowania. Nauczysz się o wiele więcej, zanurzając się w nowych technikach i materiałach.

Wzmocnij swoją nową wiedzę po kursie rysunku dla dorosłych

Po lekcji lub kursie rysunku hobbystycznego, oprzyj się chęci natychmiastowego rozpoczęcia dużego projektu. Zamiast tego, poświęć trochę czasu na przetworzenie swoich doświadczeń. Przeczytaj ponownie swoje notatki i sprawdź je, gdy informacje są świeże; spójrz na wykonaną pracę.

Jeśli na przykład dowiedziałeś się więcej na temat koloru, możesz ułatwić sobie pracę, tworząc wykresy kolorów lub wykonując małe, proste studia kolorów. Po tak dużym wysiłku i ryzykownych działaniach, ważne jest, aby dać sobie czas na refleksję.

Z przygotowaniem i właściwym nastawieniem będziecie mogli w pełni wykorzystać lekcje rysunku dla dorosłych, a praca nad nowymi umiejętnościami będzie kontynuowana w waszej głowie i przez wiele kolejnych miesięcy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE