Jak 41 uczniów z „ósemki” z Radomska zapewniło szkole mikołajki

Jak 41 uczniów z „ósemki” z Radomska zapewniło szkole mikołajki Fot. PSP nr 8 w Radomsku/RKS Radomsko

4 listopada, na stadionie miejskim w Radomsku rozegrano męcz pomiędzy RKS Radomsko a Zjednoczonymi Stryków. 41 uczniów z ósemki wzięło udział w akcji organizowanej przez RKS Radomsko i RKS Radomsko Fans, która polegała na nagradzaniu szkół za obecność na meczach. Szkoła, która zgromadziła najwięcej uczniów na meczu, otrzymała nagrodę w postaci zabawy mikołajkowej o wartości 10 000 zł. Ósemka była najlepsza w tej rywalizacji, pokonując inne szkoły z Radomska i okolic.

Początkowo, na podstawie list obecności, wydawało się, że na meczu było 39 uczniów z ósemki, ale dzięki czujności rodziców, którzy sprawdzili listy uczniów poszczególnych klas, okazało się, że na stadionie było jednak 41 uczniów z ósemki. To właśnie ta różnica zadecydowała o zwycięstwie szkoły w akcji.

Cała impreza została podzielona na część młodszą czyli klasy 1-4 oraz starszą 5-8. Z atrakcji które przygotowaliśmy z firmami Eventową Sparta oraz Bajka–Animacje, dzieci mogły zjechać z dmuchanej zjeżdżalni, konkurować w kostiumach sumo, grać w wielkie dmuchane piłkarzyki czy korzystać z mniejszych zabaw zręcznościowych, aby ostatecznie spróbować waty cukrowej.

Kibice zorganizowali konkurs wiedzy o piłce nożnej, a najmłodsi mogli na żywo zrobić sobie fotkę ze Świętym Mikołajem na specjalnie dedykowanej ściance. Klub KS Boxing Radomsko zorganizował trening pokazowy dla obydwóch grup, zachęcając tym samym do uprawiania sportu. Każdy z uczestników dostał żółto-niebieskie upominki.

- Oczywiście nie mogę zapomnieć o kibicach, którzy odpowiadali za organizację wszystkiego. Cytat „Cała ERKSA zawsze RAZEM” to nie pusty frazes i to udowodniliśmy w dniu dzisiejszym próbując „zaszczepić” najmłodszych radomszczan swoją obecnością. Całość została zorganizowana przy pomocy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówi Bartłomiej Mazur, prezes RKS Radomsko.

Z kolei dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły dziękują RKS Radomsko i kibicom za wspaniałą inicjatywę i możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wydarzeniu sportowym.

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko ósemka psp nr 8 mikołajki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE