Jajka w Radomsku są bezpieczne

Jajka w Radomsku są bezpieczne Fot. ilustracyjne: sxc.hu

W Polsce wykryto jaja, które mogą być skażone niebezpiecznym fipronilem. Wprawdzie skażona partia nie dotarła do naszego województwa, jednak zapytaliśmy w sanepidzie czy mieszkańcy Radomska i powiatu mogą bezpiecznie kupować jajka.

Dla przypomnienia. Na początku sierpnia, belgijska agencja ochrony żywności poinformowała, że wyprodukowane w tym kraju jaja mogą zawierać niebezpieczną dla zdrowia substancję – fipronil.

- Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Radomsku działa w Europejskim Systemie Informowania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Z informacji przekazywanych w ramach tego systemu wynika, że jaja skażone niedozwolonym do stosowania w żywności pestycydem-fipronilem nie były wprowadzone do obrotu na terenie województwa łódzkiego, w związku z tym nie były podejmowane żadne specjalne kontrole w tym zakresie. W razie potrzeby działania takie będą podjęte niezwłocznie po otrzymaniu informacji na ten temat – powiedziała naszemu portalowi, Małgorzata Widawska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku.

Małgorzata Widawska dodaje, że sprzedaż jaj w placówkach handlowych na terenie powiatu jest cały czas monitorowana w czasie rutynowych kontroli.

Więcej o:
sanepid psse radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE