Jadą dla Przemka Ciemniewskiego. Trwa „Tour de Radomsko”

Jadą dla Przemka Ciemniewskiego. Trwa „Tour de Radomsko”

Rozpoczął się Rodzinny Rowerowy Rajd na Orientację „Tour de Radomsko” organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz fundację „Promień Radości”. Impreza ma cel charytatywny. Jej uczestnicy wpłacają „wpisowe”, które zostanie przeznaczone na leczenie chorego na złośliwy nowotwór skóry Przemysława Ciemniewskiego.

Uczestnictwo w Rajdzie „Tour de Radomsko” polega na pokonaniu rowerem trasy o dystansie ok. 38 km wokół Radomska i odnalezienie umieszczonych na tej trasie 10 punktów kontrolnych. Uczestnicy startują w rajdzie sami, wybierając czas startu pomiędzy godz. 9.00 a 16.00.

- W tej imprezie nie będzie wygranych, ani przegranych. Zwycięzcami zostaną wszyscy uczestnicy rajdu. Mam nadzieję, że największym zwycięzcą będzie Przemek Ciemniewski, na rzecz którego zbieramy pieniądze – podkreśla Paweł Kałdoński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Przemysław Ciemniewski wymaga kosztownego leczenia za granicą. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu www.siepomaga.pl

- Leczenie Przemka jest długotrwałe i kosztowne. W ostatnim czasie, z uwagi na koronawirusa zostało spowolnione. Dotychczas udało się zgromadzić ponad 180 tys. złotych. Brakuje jeszcze ponad 90 tys. złotych. Mam nadzieję, że środki te uda się zebrać i Przemek będzie mógł rozpocząć leczenie w Niemczech – mówi Waldemar Sobczyk z fundacji „Promień Radości”.

Patronat na rajdem objął portal Radomsko24.pl

Więcej o:
radomsko tour de radomsko rajd rowerowy mosir radomsko przemysłąw ciemniewski promień radości
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE