Jacek Gębicz: Nie jesteśmy żadną przybudówką

Jacek Gębicz: Nie jesteśmy żadną przybudówką Fot. M. Kołaczkowski

Na początku maja radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej przed budynkiem starostwa komentowali m. in. zmianę koalicji w powiecie, nie kryli rozczarowania a nawet poczuli się oszukani przez byłego koalicjanta ze Wspólnego Samorządu.

- Jakież było nasze zaskoczenie, gdy po wyborach okazało się, że jednak Wspólny Samorząd nie chce wejść z nami w koalicję. Stare powiedzenie w polityce mówi, że nikomu nie można ufać, a Wspólny Samorząd jest tego przykładem. Bardzo absurdalnie brzmiało wystąpienie obecnego wicestarosty Jacka Gębicza, który powiedział, że zastanawiali się, z kim zawrzeć koalicję, ale w związku z tym, że Koalicja Obywatelska rządzi w kraju i Sejmiku Województwa, to zdecydowali się na koalicję z PO – komentowali powiatowi radni PiS.

Czy była ustawka, która nie doszła do skutku? Pytamy w programie „W Temacie” Jacka Gębicza, wicestarostę powiatu radomszczańskiego.

- Nic mi o tym nie wiadomo, że byliśmy z kimś dogadani. Odnoszę wrażenie, że radnym z Razem dla Radomska i Prawa i Sprawiedliwości jest niewygodne, że Wspólny Samorząd decyduje samodzielnie z kim chce wejść w koalicję. Oni uważają, że chyba jesteśmy jakąś przybudówką, albo jednych (RdR i PiS), albo drugich - mówi Jacek Gębicz.

Jacek Gębicz w poniedziałek 27 maja będzie gościem programu „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl. Premiera godz. 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk jacek gębicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE