Jacek Gębicz na starcie w wyścigu o fotel prezydenta Radomska

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Jacek Gębicz wystartuje w wyborach na prezydenta miasta. Został kandydatem, będącego w trakcie rejestracji prawicowego stowarzyszenia Wspólny Samorząd.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Jacek Gębicz wystartuje w wyborach na prezydenta miasta. Został kandydatem, będącego w trakcie rejestracji prawicowego stowarzyszenia Wspólny Samorząd.



Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Samorząd odkrył karty podczas konferencji prasowej we wtorek 29 grudnia. Szefem Sztabu Wyborczego została Beata Pokora zasiadająca już drugą kadencję w Zarządzie Powiatu Radomszczańskiego. Wcześniej mówiło się, że to właśnie ona będzie się ubiegać o fotel prezydenta Radomska. Tak się jednak nie stało.

- Nie mogłabym zawieść zaufania swoich wyborców, ponieważ w wyborach samorządowych otrzymałam mandat zaufania od mieszkańców okręgu 4 powiatu radomszczańskiego, a my należymy do ludzi, którzy nade wszystko szanują swoich wyborców – uzasadniła Beata Pokora.

Dlaczego Wspólny Samorząd postawił na Gębicza?

- Wiemy o tym, że Miasto Radomsko nie jest w dobrej kondycji finansowej, dlatego postanowiliśmy, że musimy to miasto oddać w ręce człowieka doświadczonego i sprawdzonego. Nie mogą to być przypadkowe ręce. Musimy powierzyć losy naszego miasta osobie, która od trzech kadencji żyje problemami tego miasta, która nie tylko zna problemy mieszkańców, ale na co dzień je rozwiązuje – mówiła tuż przed przedstawieniem kandydata Beata Pokora.

Jacek Gebicz – jak mówił podczas konferencji – znalazł co najmniej 2 powody, dla których zdecydował się kandydować. Pierwszy to taki, że stoją za mim wartościowi ludzie, zarówno doświadczeni samorządowcy jak i młodzi dopiero wkraczający na te drogę.  Drugim powodem było jego wieloletnie doświadczenie samorządowe i to, że ma wizje dotyczące rozwoju miasta i teraz, dzięki przedterminowym wyborom nadarzyła się okazja, by te wizje urzeczywistnić.

A co Jacek Gębicz chce zrobić dla Radomska?

Musi zmienić się centrum miasta, które wygląda jak brudna plama na w miarę przyzwoitym garniturze. Chcę zająć się tematem podtopień, sprawami zaniedbanych dzielnic peryferyjnych miasta jeżeli chodzi o drogi - w dalszym ciągu mieszkańcy naszego miasta jeżdżą po kamienistych drogach, co jest ewenementem. Trzeba pochylić się nad rozwojem bazy sportowej.  Jest projekt rozbudowy basenu miejskiego, chciałbym go sfinalizować w tej kadencji. Moim celem nie jest składanie pustych obietnic radomszczanom, bo trzeba mieć na uwadze, że rok kadencji już minął, a nowy prezydent wybrany 7 lutego w przedterminowych wyborach tak naprawdę będzie kierował miastem nieco ponad 3 lata – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Jacek Gębicz, który podkreśla również, że nie kandyduje, aby się wylansować.

Jacek Gębicz startuje w wyborach z KWW Wspólny Samorząd. Stowarzyszenie o tej nazwie jest w trakcie rejestracji, a tworzą go, m.in: starosta Andrzej Plutecki, członek zarządu powiatu radomszczańskiego Beata Pokora, radni rady powiatu: Włodzimierz Nicpan, Bożena Sewernek, Wojciech Góral, radni miejscy: Beata Kowalska i Andrzej Otoliński oraz wiceprezydent Bełchatowa (niegdyś wiceprezydent Radomska i wicedyrektor szpitala) Ireneusz Owczarek.

Trzon stowarzyszenia tworzą ludzie, którzy kojarzeni są z tzw. PiS-em powiatowym, czy PiS-em bis.

- Mimo, że jesteśmy stowarzyszeniem prawicowym, to nie chcemy być postrzegani jako PiS bis. Jesteśmy stowarzyszeniem przede wszystkim samorządowym. Jako prezydent miasta chciałbym współpracować ze wszystkimi mądrymi ludźmi z różnych opcji politycznych – zaznacza Jacek Gębicz.

Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że nie zostało ono stworzone na potrzeby lutowych wyborów. Powodem powstania organizacji była chęć zrzeszenia ludzi o podobnych poglądach i wizjach rozwoju samorządu powiatowego i miejskiego oraz poprawienie relacji między tymi samorządami, które obecnie nie są najlepsze.

Władze stowarzyszenia Wspólny Samorząd zostaną wybrane podczas spotkania inauguracyjnego.

Więcej o:
wybory kandydat gebicz samorzad wspolny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE