Izolacja pianką PUR - co należy o niej wiedzieć?

Izolacja pianką PUR - co należy o niej wiedzieć?

Żadnego inwestora i właściciela nieruchomości nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest odpowiednie ocieplenie. Na rynku znajduje się ogromna liczba różnych rozwiązań technicznych w okresie poprawiania właściwości termicznych budynków. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najczęściej polecane jest ocieplanie pianką poliuretanową. Czym jest taka pianka i jak znaleźć firmę, która położy ją najlepiej?

Najważniejsze zalety pianki PUR

Zanim przejdzie się do bardziej szczegółowych informacji na temat pianki PUR, czyli tego, gdzie ją można kłaść i ile ona kosztuje, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, jakie są jej najważniejsze zalety. Z jakiego zatem powodu warto się taką pianką w ogóle zainteresować?

Podstawową cechą, która interesuje większość inwestorów, są rewelacyjne właściwości pianki PUR od strony ocieplenia. Ponadto ma ona rewelacyjne właściwości od strony izolacji akustycznej, nie obciąża w zbyt dużym stopniu dachu, jest w stanie dotrzeć do nawet najmniejszych zakamarków, więc dana powierzchnia może zostać idealnie nią pokryta. Bardzo ważną sprawą jest również to, że taka pianka jest niezwykle szczelna i nie przepuszcza wody, lecz jednocześnie jest oddychająca. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu pleśni i grzybów.

Zdecydowanie najważniejszą jednak zaletą jest to, że pianka tego rodzaju nakładana jest przez specjalną maszynę natryskującą. Izolacje natryskowe PUR niezwykle szybko pokrywają daną powierzchnię, podczas gdy klasyczne ocieplenie wełną lub styropianem zajęłoby kilkanaście dni, piankę PUR można położyć w jeden dzień.

Co można ocieplić pianką PUR?

Bardzo ważną informacją w zakresie pianki PUR jest to, co konkretnie można nią ocieplić. Jej niezwykłą cechą jest to, że charakteryzuje się rewelacyjną przyczepnością. Dzięki temu możliwe jest stosowanie jej na wielu powierzchniach i pokrywanie nią zróżnicowanych materiałów. Przykładowo bez większych problemów można ją położyć na drewnie, papie, metalu, styropianie czy też na betonie. Otwiera to ogromne możliwości w zakresie zastosowania i tego, co można nią ocieplić.

Oczywiście podstawą są poddasza, ściany i stropy w budynkach mieszkalnych, lecz na tym lista możliwości się nie kończy. Oprócz tego taka pianka spokojnie może być wykorzystana do ocieplenia fundamentów, tarasów, blaszanych hal magazynowych, chłodni, a nawet kurników.

Ocieplanie pianką PUR — ile kosztuje?

Jak więc widać, ocieplenie taką pianką to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, ile taka usługa kosztuje, a także, w jakiej firmie zrealizować takie zlecenie.

Rzecz jasna ostateczna wycena zależna jest do wielu czynników. Liczyć się trzeba z tym, co będzie konkretnie ocieplane, jaka będzie to powierzchnia, a przede wszystkim, jaki będzie dostęp do ocieplanego miejsca. Jeśli trzeba będzie np. stawiać rusztowanie, wtedy cena wzrośnie.

Szczególnie polecaną firmą wykonującą wysokiej jakości ocieplenia pianką PUR jest PUR Project. Więcej można przeczytać na https://purproject.pl/oferta/ocieplanie-pianka-pur-radomsko/.

Wieloletnie doświadczenie, wykorzystywanie jedynie najnowocześniejszych maszyn natryskowych, a także doskonałe podejście do klienta powodują, że firma ta cieszy się niezwykłym uznanie na terenie całego Śląska.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE