IX Bieg Uliczny – Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo/ MOSiR Radomsko

Blisko 100 zawodników wzięło udział w IX Biegu Ulicznym – Memoriale Mariana Szymańskiego, który w niedzielę 12 czerwca 2022 r. odbył się w Radomsku.

Wśród uczestników imprezy byli zawodnicy m.in. z Radomska, Kleszczowa, Kamieńska, Częstochowy oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Do pokonania mieli dystans 10 km. Przed biegiem głównym zorganizowano bieg dla dzieci i młodzieży.

Celem memoriału - oprócz popularyzacji biegania oraz integracji lokalnej społeczności, jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego - wieloletniego nauczyciela, wychowawcy i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku, wybitnego sportowca i trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Organizatorem wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, RUNdomsko, Rozbiegajmy Radomsko oraz Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy w Radomsku. Patronat nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl

Wyniki IX Biegu Ulicznego Memoriału Mariana Szymańskiego dostępne są W TYM MIEJSCU.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mosir radomsko memoriał mariana szymańskiego bieg uliczny radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE