IV targi edukacyjne dobiegły końca

Za nami IV edycja targów edukacyjnych, podczas których gimnazjaliści z powiatu radomszczańskiego mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych podległych starostwu powiatowemu.

Za nami IV edycja targów edukacyjnych, podczas których gimnazjaliści z powiatu radomszczańskiego mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych podległych starostwu powiatowemu.



Wzorem lat poprzednich podczas targów edukacyjnych obecne były wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe. Jak wyjaśnia członek zarządu powiatu radomszczańskiego Urszula Rorat, targi edukacyjne organizowane są przede wszystkim dla uczniów gimnazjów, którzy już niedługo będą musieli podjąć decyzję o wyborze dalszej drodze kształcenia.

- Uczniowie w jednym miejscu mogą poznać ofertę edukacyjną wszystkich podległych nam placówek. Mogą dowiedzieć się o profilach kształcenia poszczególnych szkół, poznać nauczycieli oraz porozmawiać z uczniami placówek. Dodatkowo podczas tegorocznej edycji targów obecni byli przedstawiciele technikum rolniczego z Dobryszyc oraz Cech Rzemiosł Różnych, gdyż nasze szkoły współpracują z cechem w zakresie organizacji praktyk uczniowskich – wyjaśnia Urszula Rorat.

Zasadność organizacji targów edukacyjnych chwalili zarówno obecni na targach nauczycie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych jak i gimnazjaliści chcący dowiedzieć się czegoś więcej o upatrzonych przez nich placówkach. Zdaniem nauczycieli targi edukacyjne pozwalają zaprezentować szkolę, jej osiągnięcia oraz zalety.

Jest to rodzaj promocji, możemy pokazać się z najlepszej strony. Niesie to ze sobą zalety zarówno dla nas jako placówek, jak i dla uczniów. My możemy się zaprezentować, a uczniowie poznają naszą ofertę. Myślę, że pozwoli im to podjąć decyzję o dalszym kształceniu w o wiele bardziej świadomy, odpowiedzialny sposób – zauważa Bożena Ujma, jedna z nauczycielek obecnych na targach.

Co o targach pracy myślą sami gimnazjaliści? Ich zdaniem spełniają one swoje zadanie. Dzięki nim mogą zapoznać się z interesującymi ich kierunkami oraz dowiedzieć się czegoś więcej zarówno od nauczycieli jak i uczniów placówek.

Cieszę się, że tu jestem. Zebrałem materiały informacyjne, porozmawiałem z nauczycielami i uczniami. Na pewno w jakiś sposób zdobyte dziś informacje pomogą mi podjąć ostateczną decyzję co do wyboru mojej przyszłej szkoły – wyjaśnia gimnazjalista Adrian.

Więcej o:
targi edukacyjne mdk miejski dom kultury
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE