IV Europejski Dzień Kina Artystycznego w Kinie Pasja MDK w Radomsku

IV Europejski Dzień Kina Artystycznego w Kinie Pasja MDK w Radomsku

13 października, w kinach na całym świecie odbył się IV Europejski Dzień Kina Artystycznego. Po raz czwarty CICAE - Art Cinema i Europa Cinemas połączyły siły z ponad 700 kinami, w tym także z polskimi kinami niezależnymi zrzeszonymi w Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku świętowało włączając się do akcji. O godzinie 10.30 odbył się Niedzielny Poranek Filmowy, na którym zaprezentowano duńską animację "Magiczny dywan" w reżyserii Karsten Kiilerich, film który jednocześnie bawi, ale również wzrusza! Była to piękna i ciepła opowieść o sile przyjaźni, miłości oraz tolerancji!

Tegoroczne święto kina artystycznego, dzięki unikalnemu repertuarowi i dedykowanym wydarzeniom, po raz kolejny zaprezentowało szeroką gamę możliwości i zaangażowanie kin na rzecz żywej różnorodności kulturowej. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego i wzbogacają społeczności - w miastach i na wsi. Gromadzą ludzi i dają im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu. Co roku ponad 100 milionów osób odwiedza kina arthousowe. Odgrywają one kluczową rolę w promowaniu różnorodności kulturowej i prezentowaniu młodych talentów.

- Seansem radomszczanie udowodnili, że Kino Pasja jest kinem żywym i pełni ważną funkcje społeczną, a jego przestrzeń jest miejscem spotkań kulturowych. Dodatkowymi atrakcjami, które czekały na najmłodszych widzów były warsztaty plastyczny, na których powstały jesienne grzybki, kolorowe balony oraz filmowe niespodzianki – mówi Marta Renik z MDK w Radomsku.

Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-houseowych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas. W Polsce Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy FINA), Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Więcej o:
mdk radomsko kino radomsko mdk kino radomsko kino mdk radomsko repertuar kina mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE