Istnienie filii Powiatowego Urzędu Pracy w Przedborzu pod znakiem zapytania

Istnienie filii Powiatowego Urzędu Pracy w Przedborzu pod znakiem zapytania Fot. Starostwo Powiatowe

Bezrobocie spada nie tylko w kraju, ale również w naszym powiecie. Mając to na uwadze radny powiatowy Paweł Chybalski (PiS) zawnioskował do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego o likwidację filii Powiatowego Urzędu Pracy w Przedborzu.

Stosowny wniosek radny Chybalski złożył podczas wczorajszej (29 stycznia) sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Argumentacja była konkretna: aktualna sytuacja na rynku pracy, niski wskaźnik bezrobocia i wreszcie trudna sytuacja finansowa Powiatu Radomszczańskiego wynikająca z olbrzymiego deficytu w oświacie.

– W historii Powiatu Radomszczańskiego mamy obecnie najniższy wskaźnik bezrobocia. Badałem rynek bezrobotnych na ternie Gminy i Miasta Przedbórz oraz Gminy Masłowice. W poszczególnych sołectwach bezrobotnych osób jest po 5 lub 6. Są też takie wioski, w których bezrobocie w ogóle nie występuje. Dlatego też likwidacja filii PUP w Przedborzu nie spowoduje żadnego uszczerbku dla osób poszukujących pracy w tym rejonie – zauważa radny Chybalski.

 – Mając to na uwadze oraz trudną sytuację w powiatowej oświacie, o której co rusz mówi Zarząd Powiatu, trzeba szukać oszczędności. Moim zdaniem jedną z nich jest likwidacja filii Powiatowego Urzędu Pracy w Przedborzu – dodaje. 

W filii PUP w Przedborzu pracuje 3 – osobowa załoga: kierownik oraz dwóch pracowników. Miesięczne koszty związane z wynagrodzeniem wynoszą blisko 13 tys. złotych.

– Likwidując filię przedborskiego pośredniaka zaoszczędzimy te pieniądze i będziemy mogli przeznaczyć je na inne zadania – mówi radny Paweł Chybalski.  

Wnioskiem radnego zajmie się na jednym z najbliższych posiedzeń Zarząd Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
bezrobocie powiat radomszczański powiat radomszczański rada powiauu radomszczańskiego pup przedbórz urząd pracy w przedborzu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE